GK News 2 - шаблон joomlaВидео
md
Вхід
  • Українська(UA)
  • English (UK)
  • Русский(RU)
Оновлено 7:23 PM, серп. 16, 2017
Стрічка:
Заборгованість «у спадок» брат не виплачуватиме
Заборгованість «у спадок» брат не виплачуватиме

Чи може банк у судовому порядку примусити родича померлого кредитора виплачувати борг? Тільки, якщо близька людина є спадкоємцем першої черги – роз’яснюють юристи Чугуївського Офісу Мережі правового розвитку.

До Офісу при громадській організації «Чугуївська правозахисна група» місцевий житель  звернувся із наступною проблемою: банк подав на нього позов до суду про стягнення заборгованості за кредитним договором, який свого часу підписав його брат.

Олександр Малишко* розповів, що його брат помер ще в лютому 2015 року. Хоча чоловік після смерті рідної людини подав до нотаріуса заяву про прийняття спадщини, але фактично він нічого не успадкував – через те, що таку ж заяву подала і дружина померлого. Оскільки дружина відноситься до першої черги спадкування, а Олександр як брат – до другої, то він не отримав право на спадкування. А тому до нього не перейшли й обов’язки спадкодавця перед іншими особами (в нашому випадку – банківською установою).

На цих підставах юристи Чугуївської правозахисної групи просили суд у задоволенні позову відмовити. Окрім цього, спочатку банк відповідно до ст. 1282 Цивільного кодексу України повинен був вимагати задоволення зобов’язання шляхом одноразового платежу (і тільки у разі відмови суд за позовом кредитора накладає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі). А цього виконано не було.

Саме тому в задоволенні позовних вимог банку суд першої інстанції абсолютно обґрунтовано відмовив, а незабаром і апеляційну скаргу було відхилено. Тобто, братів борг Олександр не виплачуватиме.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

ufpdcclapkhpgugsplDOCUSPACEРесурсний центр ГУРТ