GK News 2 - шаблон joomlaВидео
md
Вхід
  • Українська(UA)
  • English (UK)
  • Русский(RU)
Оновлено 8:05 PM, лист. 19, 2017
Стрічка:
Як роботодавцю вести облік мобілізованих осіб
Як роботодавцю вести облік мобілізованих осіб

На разі, працівників багатьох організацій мобілізовано до Збройних Сил України. Тож роботодавці зустрічаються з питанням, як нараховувати єдиний соціальний внесок та відображати ці питання в щомісячному звіті до податкової інспекції?

Вивчивши відповідні роз’яснення Міністерства доходів і зборів, норми діючого законодавства, спеціалісти БФ «ГОРЄНІЄ» підготували наступні рекомендації.

Питання щодо гарантій працівників, які підпадають під мобілізацію, визначено в частині 3 ст. 119 Кодексу Законів про працю. Отже, за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

08.06.2014 року набрав чинності Закон України від 20.05.2014 № 1275-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації". Зазначеним законом (ст. 9) внесено зміни до частини сьомої статті 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", якими визначено, що частина 7 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" доповнюється фразою наступного змісту - не нараховується єдиний внесок на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Тобто, із набранням чинності зазначеного закону єдиний соціальний внесок не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Особа, яка підпала під мобілізацію, одночасно перебуває в трудових відносинах з організацією, а також перебуває на обліку в військовій частині.

Отже, у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, визначаються з урахуванням такого.

(Таблицю 4 Додатку 4 до Звіту заповнюється та подається військовими частинами, в яких знаходяться мобілізовані особи – це визначено п. 4.7. Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454).

У таблиці 5 до Звіту дата мобілізації не зазначається.

У таблиці 6 до Звіту інформація про особу відображається із обов'язковим зазначенням реквізитів:

11  "Місяць та рік, за який проведено нарахування";

15 "Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця";

17 "Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)".

Реквізити 18 та 19 у таблиці 6 до Звіту не заповнюються.

Рекомендуємо дуже уважно ставитись до заповнення зазначених звітів, адже за помилки при нарахуваннях єдиного соціального внеску та за помилки в звітуванні передбачені значні фінансові санкції.

У вкладеному файлі Додаток 4 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

ufpdcclapkhpgugsplDOCUSPACEРесурсний центр ГУРТМережа правового розвитку