GK News 2 - шаблон joomlaВидео
md
Вхід
  • Українська(UA)
  • English (UK)
  • Русский(RU)
Оновлено 8:09 PM, серп. 23, 2017
Стрічка:
Чи повинні неприбуткові організації реєструватись як платники ПДВ?
Чи повинні неприбуткові організації реєструватись як платники ПДВ?Фото: teoriaslowa.com

Нещодавно Державна фіскальна служба України роз'яснила особливості оподаткування неприбуткових організацій, які надають платні послуги. Зокрема, у листі від 03.04.2017 р. № 6856/6/99-99-15-02-02-15 "Щодо відображення в податковому обліку операцій з надання послуг неприбутковими організаціями" ДФС розглянула питання обов'язковості їх реєстрації як платників ПДВ.

Відповідно до роз'яснення фіскалів, доходи (прибутки) організації, яка має ознаки неприбуткової, мають використовуватися виключно для фінансування видатків на її утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Так, підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України визначено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

  • утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  • установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 Кодексу;
  • установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
  • внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Таким чином, внесені до Реєстру неприбуткові організації не сплачують податок на прибуток з будь-яких доходів (у т.ч. від надання платних послуг), отриманих від статутної діяльності, за умови, що такі доходи використовуються організацією виключно для фінансування видатків на її утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами та не розподіляється серед засновників (учасників), членів такої організації.

Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з надання платних послуг неприбутковими організаціями, ДФС повідомила, що операція платника податку (у тому числі і неприбуткової організації) з постачання послуг є об’єктом оподаткування ПДВ.

У той же час, в контексті реєстрації як платника ПДВ неприбуткової організація має два варіанти: така процедура може здійснюватись як в обов'язковому порядку, так і за добровільним рішенням самої організації.

При цьому, якщо неприбуткова організація здійснює операції з постачання послуг на території України, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. грн, то вона повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням заяву і зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

Якщо ж обсяг операцій менший, то організація має право зареєструватись як платник ПДВ за своїм добровільним рішенням шляхом подання до контролюючого органу заяви не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого вона вважатиметься платником ПДВ.

Відтак, радимо приділити особливу увагу обліку операцій Вашої організації та слідкувати за оновленням законодавства. Попереджений - значить озброєний!

 

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

ufpdcclapkhpgugsplDOCUSPACEРесурсний центр ГУРТ