GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 11:19 AM, жовт. 15, 2019
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Продление декретного отпуска

Неділя, лютого 18 2018, 08:41 AM
Добрый день! Мой ребёнок вот-вот достигнет 3-хлетнего возраста, но я не могу выйти на работу в связи с тем, что не с кем оставить ребёнка, а не по медицинским показаниям. Могу ли я продлить декретный отпуск и на каких основаниях? Что будет с моим местом работы, трудовым и страховым стажем. Чем отличается трудовой стаж от страхового? На что они влияют? Чем грозит моё продление отпуска коммерческому предприятию (ООО), на котором я числюсь: какие-то перечисления в фонды или ещё что?
Подобається
Відповіді (1)
  • Відповідь прийнято

    Неділя, лютого 18 2018, 05:17 PM - #Постійне посилання
    Доброго дня.
    нажаль Відпустка по догляду за дитиною дається лише до 3-річного віку дитини. (ст. 181 КЗпП України).
    продлити її можливо лише з медичних показань.
    В разі не виходу на роботу в зазначений час, вас буде попереджено про звільнення та підготолвений Наказ про звільнення в звязку з не виходом на роботу.

    Страховий стаж - це період протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
    (ст. 24 ЗУ "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування";)

    Трудовий стаж — це час трудової або іншої суспільно корисної діяльності працівника, що включає час роботи і час відпочинку та відповідно оплачується у визначеній формі, юридичне значення якого полягає в існуванні прямої залежності між тривалістю трудового стажу та розміром соціальних виплат.

    Якщо Ви будите продовжувати відпустку по догляду за дитиною, цим підприємтсово аж ніяк не постраждає, ніяких додаткових виплат вестися не буде.
    Подобається
    The reply is currently minimized Show
Ваша відповідь