GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 1:26 PM, лют. 4, 2020
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Доброго дня ,підскажіть якщо на підприємстві скорочено було лише 1 штатну одиницю- мою і мені запропоновано іншу роботу на декретному місці, до виходу основного працівника. У мене є вибір або відмовитися - і піти на біржу,отримавши суму компенсації або погодитися і залишитися на декретному місці, до виходу основного працівника.
1. якщо декретчиця вийде раніше строку - я, як тимачасовий працівник буду звільнена без спрати компенсації? і якщо вона знову піде у декретну відпустку - на це місце підприємство має право взяти будь-кого чи лише мене назад ,так як я до цього займала цю посаду?
2. якщо після такого скорочення на підприємстві додають будь-яку нову посаду ,чи маю право на неї я?
3. як краще вчинити, скоротитися на біржу чи перейти на тимчасове місце, в якому випадку більше плюсів?
Подобається
Відповіді (1)
  • Відповідь прийнято

    П'ятниця, квітня 08 2016, 08:12 PM - #Постійне посилання
    Доброго дня!
    По-перше, необхідно визначити, що Ви маєте на увазі під "декретною" відпусткою. Це відпустка у зв’язку з вагітністю і пологами, однак досить часто цим терміном називають відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
    Тож якщо мова йде про відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами, то Вас можуть не перевести на місце цієї працівниці, а лише доручити виконання її обов’язків з доплатою.
    Якщо ж йдеться про відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то перевести на цю посаду зможуть лише тоді, коли працівниця напише заяву про надання такої відпустки і скористається нею - тобто після закінчення лікарняного по вагітності та пологам.
    По-друге, погодившись на таку посаду Ви укладете з роботодавцем строковий трудовий договір. Попередні підстави отримання вихідної допомоги відпадуть.
    При поновленні на роботі працівника (п. 6 ст. 40 Кодексу законів про працю України), у нашому випадку повернення з так званого «декрету», Ваш договір буде припинено і матимете переважне право на вакантну посаду або отримання вихідної допомоги у розмірі середньомісячного заробітку (ст. 44 КЗпП). Також отримуватимете допомогу у такому ж розмірі на час працевлаштування (2 місяці, далі менше поетапно).
    Згідно ч. 1 ст. 42-1 КЗпП протягом одного року Ви матимете право на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу, якщо власник або уповноважений ним орган провадить прийняття на роботу працівників аналогічної кваліфікації.
    Таким чином у будь-якому разі матимете вихідну допомогу і переважне право на працевлаштування. Тож чекати вивільнення, нової посади на цій роботі чи шукати нову вже зараз – вирішувати Вам, оскільки очевидних переваг чи недоліків у обох випадках немає.
    Подобається
    The reply is currently minimized Show
Ваша відповідь