GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 11:19 AM, жовт. 15, 2019
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

ліквідація підприємства

записано в Трудові питання
Понеділок, березня 14 2016, 01:32 PM
Підскажіть, якщо підприємство на якому я перебуваю в декретній відпусці - ліквідується повністю, чи повинно воно надати мені роботу в іншому місці? і чи повинно це місце - посада бути однотипною, не нижчого за мою попередню посаду?
Подобається
Відповіді (1)
  • Відповідь прийнято

    Понеділок, березня 14 2016, 03:45 PM - #Постійне посилання
    Доброго дня пані Анно.

    Ст.40 Кодексу законів про працю (КЗпП) України передбачено випадки коли трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом: серед вказаних випадків: п. 1- зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
    Звільнення з підстави, зазначеної у п. 1, цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.
    Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності , а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.
    Відповідно до ст. 179 КЗпП України надаються відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною.
    У статті 184 КЗпП України визначено:"Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років (у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору".

    Отож, підприємство зобов"язане звільняючи Вас на підставі повної ліквідації підприємства, обов"язково працевлаштувати.
    Однак, законодавство не зобов"язує роботодавця працевлаштувати працівника на рівнозначну посаду.
    Зверніть увагу, що попередити Вас про можливе звільнення та надати пропозицію щодо можливого подальшого працевлаштування повинні за 2 місяці до звільнення.
    Подобається
    The reply is currently minimized Show
Ваша відповідь