GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 11:19 AM, жовт. 15, 2019
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Добрый вечер! Мы с мужем переселенцы из Луганска. У мужа в Луганске остался 17-летний сын. У него до сих пор нет паспорта. Выехать без паспорта он не сможет. Может ли муж получить паспорт вместо него на территории Украины? Понятно, что за деньги всё это делается, но может есть какие-то законные способы получения паспорта в такой ситуации? Подскажите, что делать и куда обращаться?
Подобається
Відповіді (1)
  • Відповідь прийнято

    Понеділок, травня 29 2017, 10:52 AM - #Постійне посилання
    Шановна Ольго! Громадяни України, які фактично проживають та мають зареєстроване місце проживання на непідконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей, з питань оформлення паспорта громадянина України можуть звертатися до найближчого територіального підрозділу ДМС в Донецькій та Луганській областях відповідно. Громадяни, які мають зареєстроване місце проживання на непідконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей, а також на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, проте фактично проживають на іншій території України та отримали довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», з питань оформлення паспорта громадянина України можуть звертатися за місцем фактичного проживання (стаття 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»). Громадяни, які фактично проживають та мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) документуються територіальними підрозділами ДМС за місцем звернення громадянина або його представника відповідно до Порядку оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2014 року № 289 .
    Також, звертаю Вашу увагу на те що, відповідно до Положення про праспорт громадянина України, затвердженого постанової ВРУ від 26.06.1992 № 2503: "Паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку" й жодного слова щодо можливості отримання паспорту законним представником або довіренною особою.
    Але, згідно Порядоку виїзду з непідконтрольної території дітей, які народилися в 1998 році або пізніше й не змогли оформити паспорт: "Для виїзду осіб, які народилися в 1998 році або пізніше й не змогли оформити паспорт громадянина України (внаслідок проживання на непідконтрольних територіях), вимагається надання свідоцтва про народження / копії свідоцтва про народження або будь-якого іншого документа, який дозволяє ідентифікувати таких осіб. Крім того, вимагається надання документа, що посвідчує особу супроводжувача, а також дозволу фізичної особи (перепустки), у який внесено дані про дитину."
    Подобається
    The reply is currently minimized Show
Ваша відповідь