GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 11:19 AM, жовт. 15, 2019
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

ЗУ Про місцеві вибори (новий)

записано в Загальні питання
Вівторок, серпня 25 2015, 03:00 PM
Доброго дня! Прошу надати інформація стосовно правильності розуміння норм нового Закону України "Про місцеві вибори"

ст. 9 Право бути обраним

1. Депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України.


тобто особа, яка має намір зареєструватися кандидатом у депутати, сільським, селищним, міським головою, може бути зареєстрована у будь-якому регіоні України, не обов'язково у тому виборчому округу, де має намір балатуватися?


що в свою чергу не узгоджується з нормами:


ст. 3 Загальне виборче право

ч. 4 Право голосу на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни України, які мають право голосу відповідно достатті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу.
Подобається
Відповіді (1)
  • Відповідь прийнято

    Середа, серпня 26 2015, 02:45 PM - #Постійне посилання
    Анна, доброго дня!

    Чинним виборчим законодавством передбачено активне та пасивне виборче право громадян.

    Згідно ст. 3 Закону України "Про місцеві вибори", право обирати (активне виборче право) на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу.


    Що ж до права бути обраним, себто пасивного виборчого права, то виборчим законодавством воно розглядається інакше. Так, ст. 9 Закону України "Про місцеві вибори", депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Тобто без обмеження у реєстрації на території відповідної ради.
    Подобається
    The reply is currently minimized Show
Ваша відповідь