GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 1:18 PM, лют. 20, 2020
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

звільнення

записано в Трудові питання
Вівторок, вересня 16 2014, 08:38 PM
майстра виробничого навчання у ліцеї(пенсійного віку) було письмово попереджено, що якщо в нього не набереться групи, то його буде звільнено, в нього ще є 10 днів невикористаної відпустки.який порядок звільнення майстра, за якою статтею?дякую
Подобається
Відповіді (1)
  • Відповідь прийнято

    Середа, вересня 17 2014, 09:26 PM - #Постійне посилання
    В даному випадку працівника письмово повідомили про звільнення, тому можливо припустити, що мастера звільняють в звязку зі скороченням кількості чи штату працівників в учбовому закладі на підставі п.1 ч.1 ст. 40 КУпП України. Працівник персонально попереджається про вивільнення не пізніше ніж за два місяці.
    У разі звільнення працівника, йому, у відповідності до ч.1 ст.24 ЗУ "Про відпустки", виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.

    Для проведення скорочення чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці роботодавець зобов`язаний:
    1. Обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення.
    2. Скласти і затвердити новий штатний розпис, до якого не заносяться посади, які скорочено.
    3. Попередити працівників, посади яких скорочуються, персонально про наступне вивільнення не пізніше ніж за два місяці (ст. 49-2 КЗпП).
    4. Одночасно з попередженням про звільнення за скороченням штату запропонувати працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно (ст. 49-2 КЗпП).
    5. Повідомити державну службу зайнятості про наступне вивільнення працівників із зазначенням їх професій, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці (ст. 49-2 КЗпП).
    6. Після закінчення двомісячного попереджувального строку видати наказ про звільнення.
    7. В день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку, копію наказу про звільнення з роботи і провести з ним розрахунок у встановлені законом строки (ст.47 КЗпП).
    8. На вимогу працівника видати довідку про його роботу на підприємстві із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати (ст.49 КЗпП).
    9. В день звільнення виплатити працівникові всі суми, що належать йому від підприємства (заробітну плату, вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку, компенсацію за невикористану відпустку). Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум (ст.116 КЗпП).

    З повагою,
    юрист Скадовського ЦПІК
    Павло Щербина
    Подобається
    The reply is currently minimized Show
Ваша відповідь