GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 11:19 AM, жовт. 15, 2019
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

заробітна плата при смерті працівника

записано в Трудові питання
Понеділок, січня 04 2016, 04:00 PM
Чи правильно буде виплатити заробітну плату та компенсацію за не невідгуляну відпустку синові померлого працівника (жінки не було) за його заявою на його картковий рахунок, як потенційному спадкоємцеві, чи чекати поки він вступить у спадщину?
Подобається
Відповіді (1)
  • Відповідь прийнято

    Вівторок, січня 05 2016, 08:51 AM - #Постійне посилання
    Доброго дня!
    Відповідно до ст. 1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім’ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини.

    Проте хто саме відноситься до членів сімї спадкодавця – складне питання.
    У ст. 3 Сімейного кодексу України визначено умови, за яких особи можуть утворювати сім'ю. Так, сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
    Таким чином, для віднесення особи до члена сім'ї спадкодавця, вона повинна одночасно:
    – проживати спільно із спадкодавцем;
    – бути пов'язаною із спадкодавцем спільним побутом;
    – мати взаємні права та обов'язки із спадкодавцем.

    Тобто, якщо син померлого працівника є повнолітньою особою, то членом сім'ї відповідно до тлумачень Сімейного кодексу він бути не може. Адже з моменту досягнення повноліття особа має повну цивільну дієздатність, тобто здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Таким чином, син спадкодавця, що досяг повноліття (вісімнадцяти років), має самостійні права та обов'язки, не пов'язані з правами та обов'язками батька-спадкодавця.

    Отже, аналізуючи вищевикладеного можна зробити висновок, що повнолітній син зможе отримати заробітну плату померлого батька тільки в складі спадщини.
    Що ж стосується грошової компенсації за невикористані померлим працівником дні щорічних відпусток, то частиною 6 ст. 83 КЗпП України передбачено, що в разі смерті працівника така компенсація виплачується спадкоємцям. Тобто, дана норма чітко передбачає, що виплата здійснюється в разі наявності свідоцтва про право на спадщину.
    Подобається
    The reply is currently minimized Show
Ваша відповідь