GK News 2 - шаблон joomlaВидео
md
Вхід
  • Українська(UA)
  • English (UK)
  • Русский(RU)
Оновлено 6:29 PM, вер. 25, 2017
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Ми завжди раді Вам допомогти, надавши юридично грамотну відповідь на питання впродовж 24 годин.
Також нам не байдуже наскільки своєчасною та корисною виявилась наша консультація.
Просимо Вас оцінити якість наданої послуги, зробивши відмітку  "Подобається".
Ви також можете направити свій відгук адміністратору за адресою: pravolegal@gmail.com

Дарування нерухомості.

записано в Спадкування
П'ятниця, травня 19 2017, 11:51 PM
0
Від батьків до сина переходить квартира по договору дарування. Квартира куплена батьками за договором купівлі-продажу у забудовника (новобудова), по оцінюваній вартості близько 200 тис.
Яка різниця в оформленні дарування державним нотаріусом та приватним? Які податки сплачуються при даруванні?

Вибачаюсь, але не вдалось поставити друге питання, тому доповню перше.
При звернені до приватного нотаріуса крім вартості послуг, вказувалось на необхідність проплати держмита, але ця сума в 1 % від вартості подарунку залежить від того в скільки самі батьки оцінюють подарунок, а в даному випадку пояснили що сума подарунку повинна дорівнювати сумі вказаній в договорі купівлі-продажу, який був підписаний пару місяців назад, мотивуючи тим що квартира не могла за такий проміжок часу втратити свою вартість. При зверненні до державного нотаріуса, він запевняє що ніякого держмита платити не потрібно.
Подобається

    Відповідь прийнято

    Понеділок, травня 22 2017, 11:02 AM - #Постійне посилання
    0
    Шановний Сергію, порядок оформлення документації щодо укладкння договору дарування жодним чином не може відрізнятись, незілежно від того яким нотаріусом проводиться реєстрація правочину, але винагорода може суттєво відрізнятись.
    Також, відповідно до положень податкового кодексу України визначається порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб встановлено п. 174.6 ст. 174 розділу IV Кодексу, згідно з яким кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.

    Так, за ставкою 5 відс., визначеною п 167.2 ст. 167 Кодексу, оподатковується вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення (п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Кодексу).

    Крім того, відповідно до п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

    Ставка військового збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (п.п. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

    Враховуючи зазначене, у разі отримання фізичною особою – резидентом, яка не є членом сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, доходу у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, такий дохід є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. та військовим збором 1,5 відсотка.

    Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці (обдаровані), які отримали спадщину (подарунок). Дохід у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також інших спадкоємців – резидентів, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини (п. 174.3 ст. 174 Кодексу).

    Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету встановлено п. 168.4 ст. 168 Кодексу, відповідно до п.п. 168.4.5 якого фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розділу IV Кодексу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету, зокрема, у разі нотаріального посвідчення договорів дарування – за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв), в інших випадках – за її податковою адресою.

    Також у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу, здійснюються нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету (п.п. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

    Отже, платник податку, який отримав дохід у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, може сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до нотаріального посвідчення договору дарування нерухомого майна за місцем нотаріального посвідчення такого договору.

    У разі несплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору до нотаріального посвідчення договору дарування нерухомого майна, згідно із п. 179.1 ст. 179 Кодексу платник податку зобов'язаний подати податкову декларацію до контролюючого органу, де перебуває на обліку, до 1 травня року, що настає за звітним (п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу), та самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 Кодексу).

    Слід зауважити, що згідно з п. 52.5 ст. 52 Кодексу контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
    Подобається
      The reply is currently minimizedShow
      Ваша відповідь

      ufpdcclapkhpgugsplDOCUSPACEРесурсний центр ГУРТ