GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 11:19 AM, жовт. 15, 2019
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Дарение части квартиры

записано в Житлові питання
П'ятниця, грудня 15 2017, 03:29 PM
Какова процедура дарения части приватизированной квартиры? Имеет ли значение и разница в налогообложении если часть дарится брату или одному из родителей? Какие суммы налогообложения?
Подобається
Відповіді (1)
  • Відповідь прийнято

    П'ятниця, грудня 15 2017, 04:36 PM - #Постійне посилання
    Головною юридичною особливістю договору дарування є безоплатність. І, відповідно, подібні договори укладаються переважно між подружжям, родичами або дуже близькими друзями.

    Договір дарування обов'язково укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Право власності на дарунок виникає з моменту його прийняття, зокрема вручення одарованому документів, що засвідчують право власності на майно.

    Що стосується оподаткування договорів дарування, то можна зазначити наступне.

    Відповідно до п.174.6 ст.174 ПК України, майно, одержане платником податку як подарунок, обкладається податком на доходи фізичних осіб згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадку. Базою оподаткування при цьому є дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права), а податкова ставка залежить від особи обдарованого.

    З 25.03.2017 р. чинності ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» №1910-VIII від 23.02.2017 р. Цим ЗУ внесено зміни до ПК України щодо визначення членів сім’ї фізичної особи першого та другого ступенів споріднення, а також щодо оподаткування спадщини за нульовою ставкою у разі успадкування майна цими категоріями осіб із застосуванням цих норм з 01.01.2017 р. (як вже зазначалося - майно, одержане платником податку як подарунок, обкладається податком на доходи фізичних осіб згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадку).

    Отже, якщо одержувачем подарунку є член сім’ї першого та другого ступенів споріднення, то подарунок обкладається за нульовою ставкою.

    Особами першого ступеня споріднення згідно з пп.14.1.263 п. 14.1 ст.14 ПК України, вважаються батьки, чоловік або дружина, діти (у тому числі усиновлені).

    Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

    За нульовою ставкою обкладається також нерухомість, отримана в подарунок особою, яка є інвалідом I групи, має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, а також вартість власності, отриманої дитиною-інвалідом.

    Відповідальність за правильність розрахунку та перерахування ПДФО до бюджету покладається на платників податків-фізичних осіб, що отримали подарунок. При цьому фізичні особи-резиденти, які отримали дохід як подарунок або спадок, відображають його у річній майновій декларації та вже за її результатом сплачують податок. Фізичні особи-нерезиденти, що отримали подарунок у вигляді нерухомого майна, зобов'язані сплатити ПДФО до нотаріального оформлення договору дарування.

    Про видані свідоцтва про право на спадок та посвідчені договори дарування нотаріуси інформують органи ДФС. Окрім цього, згідно з ПК України, нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про посвідчення договорів дарування в порядку, встановленому для податкового розрахунку.

    Особа, яка отримала подарунок, має зазначити в річній майновій декларації у складі загального річного доходу дохід у вигляді вартості такого майна (оскільки подарунок класифікується органами ДФС як різновид прибутку та підлягає оподаткуванню у випадках, встановлених ПК України). Винятком є нерезиденти, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення факту дарування, та особи, які отримали у подарунок об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також такі, що сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.
    Подобається
    The reply is currently minimized Show
Ваша відповідь