GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 11:19 AM, жовт. 15, 2019
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

виписати дитину

записано в Житлові питання
Середа, березня 09 2016, 08:31 AM
-1
у нас прописана мололітня дитина без своїх батьків (вони прописані в інших місцях) - це наші родичі. добровільно перепрописати дитину з собою - вони відмовляються. Права власності в квартирі ніхто з них в тому числі дитина не має. Чи можна якось через суд виписати дитину і чи буде суд в такій ситуації на нашій стороні?
Подобається
Відповіді (1)
  • Відповідь прийнято

    Середа, березня 09 2016, 03:29 PM - #Постійне посилання
    Доброго дня Вам, пані Анно!

    Віідповідь на Ваше запитання почну з того, що кожна особа має право в порядку, встановленому Цивільним процесуальний кодексом України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів (ст. 3 ЦПК України).
    Відповідно до ст. 41 Конституції України «… кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю … Право приватної власності є непорушним.»
    Згідно змісту ст. 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
    Статтею 319 Цивільного кодексу України визначено, що саме власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
    Ніхто не може бути протиправно позбавлений або обмежений в здійсненні права власності (ч.2 ст. 321 Цивільного кодексу України).
    Отже, якщо факт реєстрації малолітньої дитини за місцем проживання у Вашому будинку перешкоджає або обмежує Ваше право володіння, користування та розпоряджання своїм майном, якщо батьки дитини добровільно не бажають вирішити це питання, то цей спір можливо вирішити тільки в судовому порядку.
    У питанні Ви не зазначили: чи проживає фактично дитина за адресою реєстрації і вік дитини (у законодавстві є особливості щодо визначення місця проживання малолітньої дитини віком до 10-ти років та віком від 10-ти до 14 років); також не вказано чи фактично проживають батьки (чи один із них) разом з дитиною? .
    Чи буде суд у Вашій справі на Вашій стороні, однозначно сказати важко, оскільки суд діє диспозитивно, тобто не займає нічию сторону, своє рішення виносить на підставі пред"явлених доказів та змагальності сторін.
    Розглядаючи справу про виселення дитини, судом враховується чимало конкретних обставин. Зокрема, чи проживає ця дитина за місцем реєстрації; коли і чи відповідно до порядку була здійснена реєстрації за місцем проживання; вік дитини, чи отримувала ця дитина право проживання як член сім"ї власника чи наймача, тощо?
    При складенні позову доцільно врахувати нижче перераховані норми законодавства.
    Порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні затверджений Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22.11.2012 року №1077.
    Відповідно до статті 29 Цивільного Кодексу України: "Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
    Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає....якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками....
    У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом.
    Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків або одного з них, з ким вона проживає...
    Фізична особа може мати кілька місць проживання".
    Відповідно до ст. 160 Сімейного Кодексу України: " Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.
    Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.
    Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою".
    Відповідно до ст. 18 Закону України "Про охорону дитинства": "Держава забезпечує право дитини на проживання в таких санітарно-гігієнічних та побутових умовах, що не завдають шкоди її фізичному та розумовому розвитку.
    Діти - члени сім’ї наймача або власника жилого приміщення мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем.
    Органи опіки та піклування зобов’язані здійснювати контроль за додержанням батьками або особами, які їх замінюють, майнових та житлових прав дітей при відчуженні жилих приміщень та купівлі нового житла".
    Відповідно до статті 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"
    "місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік;
    місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово;
    реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла;
    довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи;
    документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні".
    Подобається
    The reply is currently minimized Show
Ваша відповідь