GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 1:18 PM, лют. 20, 2020
Стрічка:

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

атестація

записано в Трудові питання
Понеділок, лютого 02 2015, 08:16 PM
добрий вечір! підкажіть,будь ласка, бібліотекар з вищою педагогічною освітою при черговій атестації може претендувати на присвоєння їй категорії чи лише на підтвердження займаній посаді?(бібліотекар ПТНЗ.стаж 10 років)
Подобається
Відповіді (2)
  • Відповідь прийнято

    Вівторок, лютого 03 2015, 12:56 PM - #Постійне посилання
    а цей лист не стосується мого випадку?

    ЛИСТ
    від 24.10.2011 р. N 1/12-5765
    ......
    Щодо оплати праці та встановлення розряду працівникам бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу
    Відповідно до п. 11 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р. N 336, особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, установлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії.

    У п. 4.6 Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу Міністерства освіти України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 14.05.99 р. N 139, зазначено, що бібліотечний працівник загальноосвітнього навчального закладу повинен мати спеціальну бібліотечну або педагогічну освіту.

    З огляду на вищезазначене, вважаємо, що для бібліотекарів навчальних закладів вищу педагогічну освіту можна зараховувати як освіту, яка відповідає вимогам.

    Тобто бібліотечний працівник, який не має повної вищої освіти відповідного напряму підготовки, але має достатній практичний досвід та успішно виконує покладені на нього завдання та обов'язки, за рекомендаціями атестаційної комісії може не тільки бути визнаний як такий, що відповідає займаній посаді, а й набути права обійняти посаду за більш високою категорією.
    Подобається
    • Олександр Токаленко
      більше місяця тому
      Наведений вами лист стосується працівників бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу.
      Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про загальну середню освіту" До загальноосвітніх навчальних закладів належать:
      школа I-III ступенів;
      спеціалізована школа (школа-інтернат) I-III ступенів з
      поглибленим вивченням окремих предметів та курсів;
      гімназія (гімназія-інтернат) - навчальний заклад II-III
      ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів відповідно до
      профілю;
      колегіум (колегіум-інтернат) - навчальний заклад II-III
      ступенів філологічно-філософського та (або) культурно-естетичного
      профілю;
      ліцей (ліцей-інтернат) - навчальний заклад III ступеня з
      профільним навчанням та допрофесійною підготовкою (може надавати
      освітні послуги II ступеня, починаючи з 8 класу);
      школа-інтернат I-III ступенів - навчальний заклад з частковим
      або повним утриманням за рахунок держави дітей, які потребують
      соціальної допомоги;
      спеціальна школа (школа-інтернат) I-III ступенів - навчальний
      заклад для дітей, які потребують корекції фізичного та (або)
      розумового розвитку;
      санаторна школа (школа-інтернат) I-III ступенів - навчальний
      заклад з відповідним профілем для дітей, які потребують тривалого
      лікування;
      школа соціальної реабілітації - навчальний заклад для дітей,
      які потребують особливих умов виховання (створюється окремо для
      хлопців і дівчат);
      вечірня (змінна) школа II-III ступенів - навчальний заклад
      для громадян, які не мають можливості навчатися у школах з денною
      формою навчання;
      навчально-реабілітаційний центр - навчальний заклад для дітей
      з особливими освітніми потребами, зумовленими складними вадами
      розвитку.
      Професійно-технічні навчальні заклади, у якому ви працюєте ч.2 ст.9 вказаного Закону відносить до "інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти". Тому наведений вами лист вашого випадку не стосується.
    The reply is currently minimized Show
  • Відповідь прийнято

    Вівторок, лютого 03 2015, 12:06 PM - #Постійне посилання
    Ви можете претендувати на присвоєння категорії бібліотекаря лише за наявності освіти відповідного напряму підготовки (за умови підвищення кваліфікації).

    Згідно наказу Міністерства культури і мистецтва України від 14.04.2000 р. №168 (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 81 "Культура та мистецтво" ) :

    Провідний бібліотекар: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бібліотекаря І категорії: для спеціаліста - не менше 1 року, бакалавра - не менше 3 років.

    Бібліотекар І категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бібліотекаря II категорії: для спеціаліста-не менше 1 року, бакалавра, молодшого спеціаліста - не менше 2 років.

    Бібліотекар II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Для спеціаліста - без вимог до стажу роботи; бакалавра або молодшого спеціаліста - стаж роботи за професією бібліотекаря не менше 1 року.

    Бібліотекар: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

    На сьогодні кількість бібліотечних факультетів по усій країні скоротилася до одного, а кафедр – до чотирьох, і ще один ВНЗ пропонує вищу освіту за бібліотечною спеціальністю як другу. В Україні функціонують 6 ВНЗ III-IV рівнів акредитації, розташованих разом з філіями чи відокремленими підрозділами у 8 областях, у т. ч. в АР Крим, в яких можна отримати вищу бібліотечно-інформаційну освіту зі спеціальності "Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство" за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр, спеціаліст і магістр.

    У 18 областях України є 19 ВНЗ I-II рівнів акредитації – училища культури, у яких функціонують бібліотечні відділи чи предметно-циклові комісії бібліотечних дисциплін, що пропонують підготовку молодших спеціалістів і бакалаврів зі спеціальності "Бібліотечна справа".

    На базі 4 ВНЗ III-IV рівнів акредитації діють інститути післядипломної освіти та центри безперервної освіти, які пропонують своїм слухачам вивчення лише фахових та професійно-орієнтованих дисциплін у різних формах і форматах (заняття за спеціалізованою навчальною програмою, методичні практикуми, семінари, лекції, практичні заняття, тренінги тощо).
    Подобається
    The reply is currently minimized Show
Ваша відповідь