GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 1:18 PM, лют. 20, 2020
Стрічка:
Реєстрація у будинку без згоди співвласника неможлива

Доволі типова ситуація: в одному будинку мешкають громадяни, які є його співвласниками у рівних частинах, але між собою вони не ладять. Тож, коли один господар забажав зареєструвати у будинку свою близьку людину, інший почав заперечувати та погрожувати, що не дасть своєї згоди.

Чи має право один власник будинку без згоди іншого прописати у ньому когось? З таким запитанням до Центру правової інформації та консультацій, створеного на базі ООГ “Усвідомлений вибір народу”, звернувся громадянин С. Він пояснив, що проживає у будинку, у якому є два власника в рівних частках. Юрист Центру підготував консультацію.

Згідно ст.156 Житлового кодексу Української РСР, що нині діє вселення (а відповідно і реєстрація) можливе за умови згоди власника. Будинок знаходиться в їхній спільній власності, і вселення (реєстрація) інших осіб у буднику є фактично розпорядженням майном, що перебуває у власності. Згідно ст.113 Цивільного кодексу України, розпорядження спільною власністю можливо за спільною згодою співвласників. Тобто, один з власників не може прописати мешканця в будинок чи квартиру без згоди іншого.

Отже, двом господарям доведеться домовлятися, бо іншого виходу з цієї ситуації нема.

Р.S. Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду “Відродження”в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.