GK News 2 - шаблон joomlaВидео
md
Вхід
  • Українська(UA)
  • English (UK)
  • Русский(RU)
Оновлено 6:27 PM, груд. 18, 2017
Стрічка:
Як зареєструвати дитину, народжену на окупованій території (+презентація алгоритму дій, зразок заяви)
Віталій Бабика, керівник Дворічанського Офісу Мережі правового розвиткуФото: Facebook
Віталій Бабика, керівник Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку

Збройний конфлікт в Україні на територіях Донецької і Луганської областей та анексія Кримського півострову триває четвертий рік. Як показує статистика, на сьогодні майже 2 мільйони українців стали переселенцями. Громадяни, у яких не було можливості виїхати на безпечну територію, залишаються в своїх домівках. Але люди, не втрачаючи надії та мужності, продовжують жити, любити, створювати сім'ї, не зважаючи ні на що. То як бути, якщо в їх родині народжується дитина? А саме, як підтвердити факт появи на світ маленького українця при відсутності правової системи на тимчасово не підконтрольній території? Відповідь на це питання разом з необхідним алгоритмом дій від юриста, керівника Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку при ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»Віталія Бабики ви знайдете у цьому матеріалі. ІРЦ "Правовий Простір" підготував презентацію на основі порад правника.

Презентація: Людмила Чванько, на основі порад юриста Віталія Бабики

Згідно з приписами частин 2, 3 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків. Відтак, аби отримати свідоцтво про народження дитини встановленого зразка, необхідно звернутися до суду із заявою про встановлення факту народження.

Стаття 2571Цивільного Процесуального Кодексу України встановлює особливий порядок розгляду таких справ. Та дає відповіді на наступні питання:

Хто може подавати заяву?

Батьки, родичі, їхні представники або інші законні представники дитини.

До якого суду подається заява?

До будь-якого суду за межами окупованої території України незалежно від місця проживання заявника.

Як довго розглядаються справи?

Невідкладно.

Що має бути вказано у рішенні суду?

Дата і місце народження особи, її батьки (бажано вказати громадянство батьків, а також за відповідних обставин той факт, що дитина народжена у шлюбі).

Рішення суду. Оскарження

Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню. Рішення суду може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому ЦПК України. Оскарження рішення не зупиняє його виконання. Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.

АЛГОРИТМ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ

Наразі судова практика говорить про те, що для звернення з вказаною заявою, не потрібно отримувати відмову у реєстрації факту народження в органах РАЦС (!).

Тож, для звернення до суду необхідно:

  • скласти заяву до суду про встановлення факту народження (зразок заяви у додатку до матеріалу)
  • сплатити судовий збір (320 грн у 2017 році), якщо немає підстав, що звільняють від його сплати).
  • зібрати пакет документів та долучили їх як додатки.
  • Подати заяву з доказами до суду.
  • Отримане позитивне рішення суду подається до виконання, шляхом подачі його до органу РАЦС.

Зазначене рішення є юридичною підставою для видачі заявнику свідоцтва про народження.

ДОКАЗИ

ВССУ зазначив, що, враховуючи ключове значення, яке має встановлення факту народження або смерті особи для реалізації майнових та особистих немайнових прав заявників, документи, видані органами та установами (зокрема, лікарняними закладами), що знаходяться на тимчасово окупованій території, як виняток можуть братися до уваги судом та оцінюватись разом з іншими доказами в їх сукупності та взаємозв’язку при розгляді справ в порядку статті 2571 ЦПК України. (інформаційний лист від 04.02.2016 - у додатку до матеріалу)

Отже, доказами можуть бути:

  • свідоцтво про народження з окупованої території;
  • лікарські документи, які видані на окупованій території;
  • фото;
  • свідки.

З додатковими питаннями ви можете звернутися до Офісів Мережі правового розвитку, де вам нададуть необхідну безоплатну юридичну допомогу в отриманні свідоцтва про народження.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

ufpdcclapkhpgugsplDOCUSPACEРесурсний центр ГУРТМережа правового розвитку