GK News 2 - шаблон joomlaВидео
md
Вхід
  • Українська(UA)
  • English (UK)
  • Русский(RU)
Оновлено 8:04 AM, лист. 24, 2017
Стрічка:
Як переселенцю отримати соціальну допомогу на житлово-комунальні послуги
Як переселенцю отримати соціальну допомогу на житлово-комунальні послуги

Консультація, яку юристи Сєвєродонецького Офісу Мережі правового розвитку надали мешканці Луганщини, є алгоритмом дій для вимушених переселенців, які бажають оформити пільги на житлово-комунальні послуги. 

До  Офісу при НУО «Громадська платформа» Марина Федорченко* звернулася за розясненнями. Жінка розповіла, що переїхала до Сєвєродонецька з Донецької області, з території, не підконтрольній Україні. Її цікавило: чи має вона право на отримання соціальної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг?

Юрист Офісу Сергій Болдар роз’яснив, що оформити пільги цілком можливо і склав алгоритм дій.

-      По перше, жінка  повинна була зареєструватися у міграційній службі як вимушено переселена особа – відповідно до п.3 постанови КМУ від 01.10.2014 року № 505, - зазначив юрист.

Далі – покрокова інструкція для вимушених переселенців, які оформлюють пільги на житлово-комунальні послуги:

  1. Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім’ї (далі - уповноважений представник сім’ї) у таких розмірах:

-      для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) – 884 грн на одну особу (члена сім’ї);

 

-      для інвалідів – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;

-      для працездатних осіб – 442 грн на одну особу (члена сім’ї).

2. Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 грн.

3. Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім’ї або інформацією компетентного органу.

4. Для призначення грошової допомоги на наступний 6-місячний строк уповноважений представник сім’ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку  заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

5. Відповідно до п.6 постанови КМУ від 01.10.2014 року № 505 грошова допомога не призначається у разі, коли:

-      будь-хто з членів сім’ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована  територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;

-      будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Після цієї консультації пані Марина має всю необхідну інформацію, аби оформити і отримувати пільги на «комуналку». Також юрист запевнив, що у разі виникнення питань вона  може завжди додатково звернутися по безоплатну правову допомогу – телефоном аб особисто.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

ufpdcclapkhpgugsplDOCUSPACEРесурсний центр ГУРТМережа правового розвитку