GK News 2 - шаблон joomlaВидео
md
Вхід
  • Українська(UA)
  • English (UK)
  • Русский(RU)
Оновлено 11:37 PM, лист. 22, 2017
Стрічка:
Аліменти у шлюбі: платити чи ні?
Аліменти у шлюбі: платити чи ні?

Юристи Хмельницької обласної громадської організації  «Подільська правова ліга» допомогли у стягненні аліментів з недобросовісного батька. Для цього не довелося розривати шлюб. 

У березні до Хмельницького офісу Мережі правового розвитку звернулася молода мати Марія Гордієнко*, яка сама виховує дворічного сина. Через те, що весь свій час жінка приділяє дитині, вона не має можливості працювати – їй допомагають лише батьки. Хоча Марія перебуває в офіційному шлюбі, чоловік родину не утримує: коштів ані на ліки, ані на одяг сину не дає. Жінка вважала, що для отримання з батька аліментів потрібно спочатку розірвати шлюб.

«Незалежно від того, припинено шлюб чи ні, відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття», – роз’яснює юристка Центру Анастасія Площинська.

Правниця порекомендувала пані Гордієнко звернутися до суду за стягненням аліментів та допомогла жінці правильно скласти позовну заяву.

Завдяки оперативній і якісній роботі Анастасії Площинської вже в серпні суд виніс рішення на користь Марії, зобов’язавши батька, починаючи з березня 2016 року і до досягнення сином повноліття, сплачувати на його утримання 650 грн щомісячно.

Юристи ХОГО «Подільська правова ліга» нагадують: для того, щоб стягнути аліменти, не потрібно розривати шлюб. Якщо один із подружжя не виконує обов'язків по утриманню дитини добровільно, згідно зі статтями 181-184 Сімейного кодексу України, можна його змусити це робити через суд.

*Імена змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше продіяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

ufpdcclapkhpgugsplDOCUSPACEРесурсний центр ГУРТМережа правового розвитку