GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
Видима дискримінація невидимих людей

В рамках кампанії «Громадська адвокація щодо усунення законодавчих розбіжностей у видачі ідентифікуючих документів представникам ромської національної меншини», яка стартувала в жовтні 2015 року, працівники Благодійного Фонду «Розвиток» розробили соціальну рекламу, аби привернути увагу громадян та особливо органів влади до проблем відсутності ідентифікуючих документів у ромів. Від 9 грудня 2015 року реклама розміщена у трьох містах Закарпатської області: Мукачевому, Ужгороді та Сваляві. 

Небажання поринати з головою у суть проблеми, жити з обмеженим кругозором, заповненим шаблонами та стереотипами є, на жаль, якісними ознаками великої кількості людей. Це стосується, в першу чергу, ставлення до представників ромської національної меншини. Чи колись ви ставили собі питання, чому у більшості з них немає якісної освіти? Престижної роботи? Приватизованого будинку? Чому існують сегреговані школи? Чому більшість українців бояться не те щоб влаштувати до себе на роботу рома, а взагалі доброзичливо ставитись? Напевно, це і є та сама ситуація, де ігнорування не таке болісне, як відкрите ромофобське ставлення.

Елементарною запорукою повноцінного функціонування в країні зокрема, та відчуття того, що ти людина, є наявність ідентифікуючих документів (свідоцтва, паспорта). Як відомо, великий відсоток представників ромської громади не має таких документів. І знову таки, багато хто скаже:«Так у чому проблема? Нехай ідуть та роблять. Це ж елементарно». Проте ситуація, яка складається з ромами, далека від цього твердження.

Є безліч прикладів важкої процедури отримання паспортів. Наведемо один із них. Житель ромського поселення в Мукачеві отримав паспорт через півтора року (!) судової тяганини. Цією справою займалися юристи Благодійного Фонду «Розвиток». А тепер уявіть собі ситуацію, коли у людини немає доступу до безоплатної правової допомоги. Чи отримав би він взагалі паспорт як квиток у майбутнє.

man22222222222222

Наразі в Україні розроблено Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, є багато подібних міжнародних програм. Так, безумовно, все це має полегшувати життя ромам, але про які соціальні зміни в їхньому житті може йтися, якщо люди, на розвиток яких направлено всі ці програми, де-юре не існують?

Двосторонній тиск на представників ромської громади (горизонтальний - від населення України та вертикальний – від колізій законодавства, держслужбовців) в результаті призводить до повної ізольованості рома. Намагаючись покинути свою зону комфорту, аби елементарно отримати документи, вони швидко повертаються назад, вже на першому етапі зіштовхнувшись із усіма «принадами» роботи державного апарату.

Ігнорування органами влади законодавчих колізій унеможливлює отримання ідентифікуючих документів ромами самостійно. Вони залишаються ізольованими від суспільства, без освіти та роботи.

girl1111111111

Прикро, що мало хто замислюється над тим, як взагалі можна жити без паспорта. Відсутність ідентифікуючих документів порушує абсолютно всі права людини та громадянина у всіх сферах життєдіяльності - від права на освіту до права на медичне обслуговування. Дитина, яка не отримає свідоцтво про народження, скоріш за все, ніколи і не отримає паспорта, а, відповідно, й освіти, і роботи, і можливості самій вибрати життєвий шлях.

Довідка
Локальний проект «Сприяння забезпеченню дотримання принципу недискримінації по відношенню до ромської національної меншини серед представників органів державної та місцевої влади в м. Мукачево» реалізується Благодійним фондом «Розвиток» в рамках проекту «Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану рівності та недискримінації», який реалізується Проектом «Без Кордонів«/ЦСД за підтримки Європейської Комісії та Міжнародного фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены