GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
Виграний суд - це не лише покарання злочинця, а й відшкодування матеріальних збитків

Пенсіонер з ромського поселення в Мукачевому звернувся до Центру правової інформації та консультацій при благодійному фонді «Розвиток» з, так би мовити, наполовину успішною історією. За допомогою юристів чоловік домігся повного дотримання закону: отримав не лише моральну, а й матеріальну компенсацію за викрадене майно. 

У наш час, на жаль, дуже важко отримати кваліфіковану юридичну допомогу в одній інстанції. І дуже часто люди не отримують її взагалі. Куди іти, що писати, куди подавати? Чим відрізняється позов від заяви? Цивільний позов від кримінального? Багато запитань виникають у людини, яка вперше зіштовхується із судовою практикою. Зокрема незнання законів, неможливість отримати вичерпну інформацію призводить до того, що справи не доводяться до кінця. Людина залишається в прострації, а отже і незадоволеною. А можливо і обманутою? Так сталося і з героєм нашої історії.

Житель ромського поселення, пенсіонер Йовжи Дьордь* прийшов по допомогу до Мукачівського ЦПІКу і розповів, що одного дня, повертаючись із магазину, жахнувся того, що побачив у своєму помешканні: зруйнований дах, розкиданий одяг, пошкоджена техніка, пусті полиці… Зрозумів: крадіжка! З шафи також зникли кошти, які так довго копив, аби потішити онуків подарунками на Різдво.

Надзвичайно прикрим для чоловіка стало навіть не те,  що доведеться ще раз поповнювати скарбничку, лагодити дах та техніку. А те, що злодієм виявився його товариш та сусід Петро*,  який достеменно знав усе про важке життя Йовжи.

Пенсіонер почав судову тяганину з колишнім другом, а тепер злодієм. За вироком суду Петру було призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки. Однак, на підставі статті 75-ої кримінального кодексу України він був звільнений від відбування покарання з випробовуванням з іспитовим строком на 1 рік 6 місяців.

Ну, як кажуть, щасливий кінець. Злодія засудили, постраждалий задоволений.

Але пан Йовжи задався питанням: а чи може він отримати матеріальну компенсацію? Адже ніхто ні перед судом, ні після нього не проконсультував потерпілого про можливість повернення вкраденої готівки.

Важливо пам’ятати, а при нагоді й говорити адвокатам, що виграний суд - це не лише покарання злочинця, але і відшкодування матеріальної шкоди. Разом із кримінальний провадженням завжди повинен додаватися і цивільний позов про відшкодування матеріальної шкоди.

Справу Йовжи Дьордя завдяки його зверненню по безоплатну правову допомогу було виграно: зловмисник покараний, матеріальну шкоду відшкодовано.

*Імена змінено з етичних міркувань.

За матеріалами Ірини Миронюк,  Благодійного фонду "Розвиток"

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены