GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
Громада Закарпаття перевіряє владу на прозорість і відкритість

Проект «Громадський моніторинг діяльності органів місцевого самоврядування по забезпеченню доступу до публічної інформації в Закарпатській області» стартував 14 липня 2015 року. Його мета - поліпшити інформування громади про діяльність влади в питанні доступу до публічної інформації.

Коаліційний проект виконують Благодійний фонд «Розвиток», ГО «Народна Рада Мукачівщини», ГО «Закарпатський Громадський центр», Ромська жіноча організація «Кармеліта», ГО «Товариство ромів Мукачево «Рома».

Закриті – коли є що приховувати

На сьогодні гостро стоїть питання про відкритість та прозорість у роботі місцевих органів влади, а саме про вільний доступ до публічної інформації, якою вона володіє, про ті рішення, які приймає. Адже місцеве самоврядування — це органи публічної влади, покликані упорядковувати громадське життя і управляти суспільними процесами в інтересах громадян. Відповідно, їх діяльність повинна бути відкритою і прозорою для тих, в інтересах кого вони працюють.

Важливість права на доступ до інформації полягає і в тому, що воно одночасно є механізмом захисту інших прав, так як прозорість і відкритість діяльності органів влади знижує рівень порушень прав і свобод людини.

У деяких випадках доступ до публічної інформації обмежується корисливою зацікавленістю державних службовців, коли їм з тих чи інших причин вигідно приховувати інформацію. Це пов’язано також з бажанням чиновників захистити свою діяльність від громадських оцінок і цікавості, особливо в ситуаціях, що стосуються прозорості внутрішніх правил.

Моніторинг вестимуть у три етапи

На першому етапі проекту будуть надіслані інформаційні запити до органів місцевої влади від різних організацій, в тому числі ряд інформаційних запитів – щоб отримати більш докладну та соціально значущу інформацію, яку важко виявити у відкритому доступі. Повнота відповідей на дані запити так само буде показником відкритості місцевої влади.

На другому етапі виконавці проекту проаналізують відповіді на відповідність і повноту, а також проведуть комплексний аналіз стану доступу до публічної інформації.

На третьому етапі всі результати об’єднають в моніторинговий звіт, а також представникам органів місцевої влади будуть передані рекомендації щодо поліпшення доступу до інформації і підвищенню відкритості в роботі.

Інформація за проектом громадського моніторингу діяльності органів місцевої влади буде супроводжуватися інформаційною кампанією і поширюватися через місцеві ЗМІ.

За матеріалами сайту Благодійного фонду "Розвиток".

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены