GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Міністр юстиції розповів, як у 2016-му зміниться система безоплатної правової допомоги
  • Автор Координаційний центр з надання правової допомоги
  • Опубликовано в  Події
  • 0 комментарии
Павло Петренко під час візиту до Першого київського центру з надання БВПД. Фото: Координаційний центр з надання правової допомоги
Павло Петренко під час візиту до Першого київського центру з надання БВПД.

Наступного року система надання безоплатної правової допомоги буде розширена і отримає функції органів юстиції на місцях. Про це 21 грудня 2015 року під час візиту до Першого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

-      Починаючи з наступного року, ми запускаємо систему розширення центрів з надання безоплатної правової допомоги і передаємо їм функції органів юстиції на місцях. Тож людина, яка приходитиме в такі центри, зможе отримати первинну правову допомогу, допомогу адвоката, необхідні документи як через фронт-офіс, так і через будь-які наші он-лайн сервіси, а також консультації. Це ті функції, які має виконувати міністерство юстиції європейського зразка, - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, Мін’юст отримав у спадок 700 районних управлінь юстиції радянського зразка, де співробітники були далекими від того, щоб надавати допомогу простому громадянину.

-      Ми маємо перейти до системи «центрів справедливості» – центрів безоплатної правової допомоги – які візьмуть на себе функції комунікації з громадянами в конкретних громадах, районах, маленьких містечках. Вони мають стати обличчям юстиції на місцях. Це буде функціональним завершенням реформи Мін’юсту, який стане справжнім міністерством справедливості, де люди отримуватимуть допомогу і шанс на захист від старої системи, яка ще залишилася у багатьох держорганах, - наголосив міністр юстиції.

Він також повідомив, що розвиток системи безоплатної правової допомоги є одним із пріоритетних напрямків роботи на наступний рік, адже це один із найбільших соціальних проектів Уряду.

Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський розповів, що до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги цього року звернулися більше 35 тисяч українців у цивільних і адміністративних справах. Із них понад 7500 отримали адвокатів, які представляють їх інтереси у судах. У кримінальних справах вдалося отримати 350 виправдувальних вироків або випадків закриття провадження за відсутності складу чи події злочину, та понад 11000 випадків звільнення від тюремного покарання, або призначення мінімального покарання.

-      Ці цифри показують, що принцип змагальності у кримінальному процесі, який закладений у новому КПК, реалізується у тому числі завдяки функціонуванню системи безоплатної правової допомоги, - наголосив Андрій Вишневський.

-      350 – це не просто статистичні дані у звіті про систему безоплатної правової допомоги. Це 350 доль людей, які за інших обставин могли бути незаконно засуджені та перебувати у тюрмі. Завдяки роботі адвокатів вони були виправдані та знаходяться на волі. – зазначив Павло Петренко–11 тисяч осіб, які отримали покарання не пов’язане з ув’язненням, це також конкретні люди, які не потрапили за грати завдяки роботі адвокатів, які надавали їм безоплатну правову допомогу. Це ті люди, долі яких могли бути зламані перебуванням у радянській пенітенціарній системі, та життя яких могло бути змінено незворотно.

 DSC7443

Міністр юстиції України Павло Петренко (ліворуч) та Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський. Фото: legalaid.gov.ua.

За словами Андрія Вишневського, 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які були відкриті цього року, це невелика кількість по відношенню до усієї території України.

- Тому ми започаткували практику роботи мобільних виїзних консультаційних пунктів. Так, з осені ми пілотували роботи таких пунктів для військовослужбовців, у тому числі учасників АТО. Такі мобільні пункти створені та базі військових госпіталів, куди регулярно приїздять адвокати та працівники центрів з метою консультування військовослужбовців. З наступного року така робота буде системною та орієнтованою й на інші наші категорії громадян, які мають право на безоплатну правову допомогу –  адвокати та фахівці центрів виїжджатимуть до спецшкіл, інтернатів, геріатричних пансіонатів та інших установ, де зосереджені наші клієнти, - сказав він.

Він також нагадав про відкриття єдиного контактного центру, який працює цілодобово та приймає дзвінки за телефонним номером- 800 213 103, та за 2 місяці роботи опрацював понад 21 тисячу звернень. За його словами більшість додзвонювачів цікавляться контактами центрів та мають запитання, що стосуються їх соціального захисту. Нині контактний центр працює у Чернівцях, та, як повідомив Андрій Вишневський, з наступного року планується відкриття ще одного такого центру у Сумах.

 DSC7301

Під час візиту Міністр юстиції поспілкувався зі співробітниками центру та провів особистий прийом громадян, які прийшли сюди цього дня за допомогою. Фото: legalaid.gov.ua.

-      Є дуже правильний і влучний вислів: якщо держава не може забезпечити справедливість, то немає сенсу жити в такій державі. Міністерство юстиції через розбудову центрів з надання безоплатної правової допомоги показує той шлях, яким повинна змінюватися уся система юстиції і правоохоронна система в Україні, - резюмував Павло Петренко.

Презентацію «Реформи Мін'юсту. Безоплатна правова допомога» можна переглянути тут.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены