GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Загубив паспорт - прокинувся з кредитом
Загубив паспорт - прокинувся з кредитом Фото: Google

Ця історія про те, як вінничанина врятувало від чужого боргу вчасне звернення до правоохоронних органів. Чоловік загубив паспорт, а через деякий час дізнався, що “винен” банку майже 112 тисяч гривень. Завдяки професійній підтримці юриста Вінницького Офісу Мережі правового розвитку та вчасному зверненню до поліції щодо загубленого документа, “боржник” довів у суді, що не вкладав кредитного договору з банківською установою.

До Вінницького Офісу Мережі правового розвитку при ГО “Подільський центр прав людини” звернувся вінничанин Андрій Фатко*. Розповів, що став боржником одного з банків, хоча ніяких кредитних договорів з ним не вкладав. Як з’ясувалося, чоловік ще на початку травня 2006 року втратив паспорт і одразу звернувся з заявою до правоохоронних органів. Буквально через кілька днів хтось взяв кредит на документ пана Андрія. Кредит “двійник” не повернув, тому за кілька років набігла чималенька сума боргу.

У травні 2015 року приватна нотаріуска видала виконавчий напис про стягнення з пана Андрія 111920,26 гривень. У цю суму входили: залишок заборгованості за кредитом - 5151,85 грн, сума заборгованості по відсотках - 30774,80 гривень; пеня - 69045,03 гривні; штраф - 5248,58 гривень; витрати на виконавчий напис - 1700 гривень.

У вересні 2016 року заступник начальника відділу державної виконавчої служби відкрив виконавче провадження про стягнення грошей з чоловіка в сумі 111920,26 гривні за кредитним договором 2006 року, згідно з виконавчим написом нотаріуса.

Вінничанину нічого не залишалося як звернутися до суду. Правову підтримку йому надали юристи Офісу при ГО “Подільський центр прав людини”.

У суді було доведено, що чоловік дійсно загубив свій паспорт ще до того, як хтось взяв на нього кредит. Про це свідчила довідка з поліції про заяву чоловіка щодо втраченого документа.

- Відповідно до довідки, чоловік 2 травня 2006 року звернувся до правоохоронних органів по факту втрати паспорта громадянина України, виданого на його ім'я, - коментує керівник Вінницького Офісу Мережі правового розвитку Михайло Бардин. - Спірний кредитний договір, згідно зі змістом постанови про відкриття виконавчого провадження, укладений 5 травня 2006 року, тобто через три дні після втрати паспорта громадянина України.

Тож, суд визнав виконавчий напис приватного нотаріуса про стягнення з пана Андрія майже 112 тисяч гривень “таким, що не підлягає виконанню”.

Також банк має повернути вінничанину 640 гривень, які той витратив на судовий збір.

*Ім'я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены