GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Як не потрапити у довічну боргову пастку, або Новели закону «Про споживче кредитування»

За останнє десятиріччя в Україні поширилися випадки, коли люди ставали жертвами прогалин у законодавстві та недобросовісної реклами. «Безпроцентні кредити» приховували в собі шалену комісію, винагороду за послуги кредитодавців та штрафні санкції. Довірливі громадяни, підписуючи договір без його прочитання, могли потрапити у довічну боргову пастку. Про нововведення в Законі, покликані уникнути цього, розповідає юрист Херсонського Офісу Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий Простір» Сергій Плахотнюк. 

10 червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про споживче кредитування», положення якого укріплюють права громадянина як сторони договору.


По-перше, в законі закріплено, що перед укладенням договору споживач має право на отримання інформації про реальну річну процентну ставку, що відображає загальні витрати за споживчим кредитом, включаючи додаткові платежі за обслуговування рахунку, послуги посередника у випадку їх наявності тощо.

Закон передбачає, що платежі, не відображені у реальній річній процентній ставці, не підлягають сплаті споживачем. При цьому, до реальної річної процентної ставки не включаються платежі, які необхідно здійснити на користь третіх осіб для укладення кредиту (наприклад, це можуть бути послуги нотаріуса або страховика). Але на кредитора покладається обов’язок повідомити у письмові формі про сам факт необхідності здійснення витрат на користь третіх осіб, якщо вони є обов’язковими.

По-друге, відтепер кредитор зобов’язаний надати споживачу інформацію про наявні форми і варіанти кредитування, а також можливість порівнювати наявні пропозиції обирати найвигіднішу. Вводиться поняття «паспорт споживчого кредиту», який містить повний та детальний опис усіх нюансів отримання коштів до підписання договору.

По-третє, Законом закріплено, що кошти, які сплачуються боржником, в першу чергу направляються на погашення простроченої заборгованості та процентів (за їх наявності), потім – поточних платежів по кредиту та відсотках, і лише в останню чергу – на покриття неустойки.

Такі зміни є дуже значними, оскільки дозволять повністю виключили ситуації, при яких споживач фізично не може «дібратись» до погашення основної суми боргу, яка постійно наростає, поки всі платежі направляються на покриття пені та штрафів.
Важливо зауважити, що такі корисні зміни не поширюються на договори, укладені до 10 червня 2017 року, на кредити ломбардів, кредитні договори строком до одного місяця або сумою до однієї мінімальної заробітної плати.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены