GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Жінка у суді домоглася збільшення аліментів на дитину
Жінка у суді домоглася збільшення аліментів на дитину Фото: Google

700 гривень щомісячно виплачував колишній чоловік екс-дружині на дитину. Проте цих коштів сьогодні їй аж ніяк не вистачає, аби забезпечити сина належним чином. Тож, жінка від безвиході вирішила звернутися за безоплатною допомогою до Ковельського Офісу Мережі правового розвитку при ГО “Центр зростання громад”. Керівниця Офісу Надія Клімук оперативно та професійно відреагувала на проблему відвідувачки - розмір аліментів на дитину підвищать.

До Ковельського офісу Мережі правового розвитку звернулася Світлана Чуль*. У 2001 році жінка вийшла заміж. Через 8 років подружнього життя вона розійшлася з чоловіком. Офіційно розлучення було оформлене у 2009 році. У колишнього подружжя є неповнолітній син. Згідно з рішенням Ковельського міськрайонного суду у 2016 році, чоловіка зобов’язали виплачувати на сина аліменти у розмірі 700 гривень щомісячно, доки хлопець не стане повнолітнім. Однак пані Світлана говорить, що цієї суми не достатньо, аби забезпечити належний рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Самостійно вона утримувати сина належним чином не може. 

За словами пані Світлани, її колишній чоловік працездатний, тому може сплачувати аліменти, необхідні для забезпечення належного рівня життя дитини. 

Правову підтримку жінці надавала Надія Клімук, голова ГО “Центр зростання громад”. Правниця підготувала позовну заяву про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини. 

Рішенням Ковельського міськрайонного суду Волинської області позовну заяву задоволено повністю. 

Відтепер, з дня набрання рішенням законної сили, колишній чоловік пані Світлани має щомісяця виплачувати аліменти у розмірі 1500 гривень до досягнення сином повноліття. 

Коментар юристки: 

Відповідно до ст. 180 СК України обов'язок утримувати дитину є рівною мірою обов'язком як матері, так і батька. За домовленістю між батьками дитини, той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь в її утриманні, а у разі недосягнення такої згоди кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються за рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Пунктом 23 Постанови Пленуму Верховного суду України від 15.04.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» визначено, що відповідно до ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв'язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров'я когось із них. У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.

Після винесення судом рішення про стягнення з колишнього чоловіка пані Світлани аліментів, розмір прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років збільшився відповідно до ЗУ "Про Державний бюджет України на 2017 рік" та для дітей віком до 6 років складає: з 1 січня 2017 року - 1355 гривень, з 1 травня - 1426 гривень, з 1 грудня - 1492 гривні. Відповідно до ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має не регулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, за заявою платника або одержувача аліменти можуть бути визначені у твердій грошовій сумі

Про зміни в законодавстві щодо виплати аліментів читайте за посиланням у юридичній консультації Надії Клімук "Виплата аліментів по-новому: роз’яснення законодавства".

*Ім'я змінено з етичних міркувань. 

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены