GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
Стартує проект «Межа»: резиденції між Ужгородом і Слов’янськом

У Києві відбулася презентація проекту «Межа», який передбачає обмін резиденціями між Ужгородом та Слов’янськом. За словами організаторів, громадської організації «Місто-Сад», ідея проекту – дослідження людей в різних регіонах. Про це йшлося під час прес-брифінку, який відбувся у Кризовому медіа-центрі 3 липня, повідомляє Міжнародний Фонд "Відродження".

ass2296 825x400

Фото: УКМЦ

Станіслав Лячинський, директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України» МФВ зазначає:

«Творчі проекти тим цікаві, що результат не є запрограмованим заздалегідь. Ми переконані, що культурна дипломатія між регіонами України слугує об’єднанню спільнот, а від так й усієї країни».

Цей проект є одним із переможців конкурсу Міжнародного фонду «Відродження» – «Культурна дипломатія задля діалогу». 18 проектів-переможців конкурсу – це громадські ініціативи, які співпрацюватимуть із різними регіонами України, сприятимуть діалогу та порозумінню у суспільстві.

Керівниця проекту Євгенія Кулеба під час брифінгу наголосила:

«Через мистецтво митці намагатимуться дати відповідь на питання «Що таке межа?», «Як цю межу подолати?».

Організатори отримали 22 заявки, з яких відібрали 8 учасників.

«Це (резиденція – ред.) інтенсивна робота для митця, який їде до іншого міста… Він готовий працювати, і йому ніхто не заважає. Резиденція – це не перебування митця як туриста», – зауважила Алевтина Кахідзе, кураторка резиденцій у Слов’янську та Ужгороді.

Учасники матимуть змогу подивитися фестивальну стрічку «Рідні», документальний фільм Віталія Манського. У фільмі зображено персональну історію режисера, його родина мешкає у Львові, Одесі, Севастополі та на Сході.

«Фільм наголошує на тому, що зв’язки мають поновлюватися, як би нам не було важко», – зазначила Анна Паленчук, директор продакшн-компанії 435 FILMS та продюсерка фільму «Рідні».

Перша резиденція працюватиме 5-9 липня у Слов’янську, друга – в Ужгороді з 11 по 15 липня. Організатори сподіваються, що у вересні відбудеться презентація виконаної за час проекту роботи.

Для того, щоб дізнатися більше про культурну дипломатію, як один з напрямків роботи Міжнародного фонду «Відродження», журналісти можуть звернутися до директора програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України» Міжнародного фонду «Відродження» Станіслава Лячинського, надіславши запит на Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены