GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
Ужгород: ЦПІК рятує і від темряви, і від пожежі
Роланд Газі (ліворуч) допомагає Яношу Бругошу скласти заяву в Ужгородському МРЕМі. Фото: ГО "Романі черхень".
Роланд Газі (ліворуч) допомагає Яношу Бругошу скласти заяву в Ужгородському МРЕМі.

Допомога співробітника Ужгородського Центру правової інформації та консультацій  Роланда Газі  одну ромську родину врятувала від відключення електроенергії за борги, а другу - від пожежі через коротке замикання та її наслідків.

Мешканці Радванки, найбільшого в Ужгороді ромського поселення, давно знають, що з усіма складними житлово-комунальними питаннями, а тим більше такими, що стосуються електропостачання, можна звертатися до Роланда Газі – консультанта-помічника  ЦПІКу при  Закарпатському обласному молодіжному ромському об’єднанні «Романі черхень». Самостійно вирішити ці питання роми часто не можуть: через мовний бар’єр, соціальну ізольованість, дискримінаційне ставлення до них.

Термін виплати боргу подовжили на 2 роки

Юрій Богдан, житель вулиці Ужанської, розповів співробітникам ЦПІКу, що ще 2014 року через великі борги йому відключили електрику. У квартирі, власницею якої є його сестра Євгенія, немає газопостачання, тому для усіх побутових потреб сім'я використовує тільки електроенергію: обігріває квартиру, готує їжу, користується електроприладами. Щомісяця за електроенергію набігає понад 800 гривень. Чоловік бідкався, що навіть оформлена раніше розстрочка заборгованості на 3 роки не рятує родину – грошей на погашення боргу не вистачає.

Разом із Юрієм помічник-консультант Центру Роланд Газі звернувся до місцевої служби МРЕМ. Її співробітники пішли назустріч: розподілили борг родини Богдан не на 3 роки, а на 5. А також зробили перерахунок щомісячних виплат боргу за спожиту у попередні роки електроенергію у сумі не 400, а 250 гривень.

4 2

 

Фото: Роланд Газі разом із Євгенією Богдан на прийомі у місцевому представництві "Закарпаттяобленерго". Фото: ГО «Романі черхень».

Пожежу загасили, новий лічильник встановили безкоштовно

Мешканцеві вулиці Ужанської, 52-річному Янош Бругошу, допомога знадобилася терміново: вночі 22 жовтня він прибіг до Роланда Газі і попросив погасити електролічильник, який спалахнув від короткого замикання в його будинку. Сам Янош розгубився, адже не знав, як поводитися у випадку пожежі, пов’язаної з електрикою, а дома у нього – восьмеро дітей і дружина!

Рональд Газі, який добре знається на подібній техніці, одразу вирушив на місце пригоди, вимкнув рубильник живлення електроенергії і разом з господарем загасив полум’я піском.

Пожежа була погашена, але родина залишилася без світла. А Бругоші – люди бідні, дружина не працює, Янош перебивається збором та здачею макулатури. Тому наступного дня консультант ЦПІКу разом із Яношом вирушив до місцевої служби МРЕМ і пояснив ситуацію. Начальника служби віддав своїм підлеглим розпорядження полагодити електромережу в будинку пана Бругоша і безкоштовно встановити новий електролічильник.

3 1

Питання про встановлення нового лічильника замість згорілого успішно вирішено. Янош Бругош (праворуч) та Роланд Газі. Фото: ГО «Романі черхень».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены