GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 12:54 PM, Дек 14, 2020
Дзержинськ: місцеві роми познайомилися з Новою поліцією
На зустріч з Новою поліцією запросили місцевих рома. Фото: Сайт Дзержинського відділу поліції
На зустріч з Новою поліцією запросили місцевих рома.

Зустріч та налагодження контактів відбулося під час семінару «Нові функції поліції та старі стереотипи: разом створимо комунікаційні інструменти». Провела його наприкінці січня 2016 року Дзержинська міська громадська організація  «Екологія та Соціальний захист».

На семінар запросили представників ромської громади міста та новоствореної Національної поліції. Організатори мали на меті створити платформи порозуміння та поваги, прояву гідного ставлення до людини без урахування її соціального статусу, кольору шкіри, релігійних вподобань або расової приналежності.

Майор поліції Дзержинського відділення Артемівського відділу поліції Головного управління Нацполіції в Донецькій області, начальник сектору Дмитро Нечаєв (на фото внизу) відповів на запитання присутніх і розкрив сутність сучасної поліції.

romy 01 2016.jpg 1

Полісмен пояснив зокрема такі моменти:

  • в чому відмінність міліції від поліції; 
  • як звернутись із заявою до поліції;
  • як діяти, якщо в тебе, наприклад, вкрали телефон;
  • на який час поліція може затримати людину для встановлення особистості.


- Якщо раніше міліція направляла свої зусилля на боротьбу з виявленням та покаранням правопорушників,- зазначив майор поліції, - то зараз, метою Національної поліції є робота на попередження та профілактику скоєння злочинів.

Разом із тим співробітник поліції розповів  про створену в місті «Лігу майбутніх поліцейських» та запропонували дітям ромів приєднатися до неї.

-      Нам необхідно зараз охопити увагою всіх ромських дітей, щоб донести до них їх права та обов’язки як членів громади. Ми повинні разом поспішати, бо час не чекає, - наголосив майор Нечаєв, звертаючись до ромів та громадських активістів. - Ми бачимо вашу відкритість, ваше бажання до змін, і ми маємо що запропонувати для подальших зустрічей.

Майор Нечаєв запропонував проводити семінари та зустрічі у міському відділі поліції, який знаходиться біля місцевого ромського табору. Ця пропозиція сподобалося мамам-ромкам, адже з дітлахами далеко не поїдеш.

Роми в свою чергу запросили працівників поліції переглянути дитячу виставу. А завершилася зустріч дружнім чаюванням.

- У дружній атмосфері ми змогли почути один одного, - переконана керівниця організації Ольга Руденко. – Адже надзвичайно важливо – віднайти шляхи  до взаєморозуміння та поваги.

За результатами семінару МГО «Екологія та Соціальний захист» підготувала Угоду про співробітництво з представниками місцевого відділення Нацполіції.

У статті використані матеріали з сайту Дзержинського відділу поліції та Фейсбуку Ольги Руденко.

Довідка
Захід відбувся в рамках проекту «Центр надання правової допомоги ромським сім’ям». Безоплатна юридична правова допомога в місті Дзержинськ надається «Центром надання правової допомоги ромським сім’ям» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены