GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
Через історичні уроки Голокосту – вчитися толерантності та протидіяти ксенофобії
Учасники зустрічі обговорили питання викладання історії Голокосту в системі освіти Фото: Facebook Мирослава Горвата
Учасники зустрічі обговорили питання викладання історії Голокосту в системі освіти

У Києві 27 травня відбувся Міжнародний круглий стіл "Пам'ять про Голокост: освітні практики та шляхи подальшого розвитку в сучасній Україні". В стінах Національного університету «Києво-Могилянська Академія» обговорювали, як через призму дослідження геноциду євреїв та ромів піднімати в академічному середовищі тему толерантності і протидії ксенофобії. 

В обговоренні взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту, Посольства Угорщини в Україні, Міжнародного Фонду "Відродження", громадянського суспільства,  єврейської та ромської громад, викладачі академії.

У ході робочих сесій учасники круглого столу  обговорювали питання та дискутували  щодо викладання історії Голокосту в системі формальної та неформальної освіти України. Окремий відрізок часу був відведений проблемі дослідження геноциду ромів та євреїв під час  роки Другої Світової війни в Україні та вшанування пам’яті його жертв.

Учасницею  заходу стала і делегація від Закарпаття у складі представників  ромських громадських організацій  Ужгорода Аладара Адама, Євгенії Навроцької та Мирослава Горвата.

roma stil1

Делегація представників ромських громадських організацій Ужгорода під час круглого столу. Фото: Facebook Мирослава Горвата. 

-      Мав нагоду поспілкуватися з міністром освіти і науки України Сергієм Квітом, - ділиться враженнями на своїй  Facebook-сторінці Мирослав Горват. - Ми обговорили становище з освітою ромських дітей в Україні та Закарпатті, питання запровадження в Ужгородському національному університеті інтегрованої сертифікатної програми «Ромські студії в Ужгородськму Національному університеті».

На думку Сергія Квіта, потрібно більше вести мову про проблеми в освіті ромів на всеукраїнському рівні: про стан матеріально-технічного забезпечення шкіл, відвідування ромськими дітьми навчальних закладів, рівень успішності учнів, про перспективи здобуття середньої та вищої освіти ромською молоддю. Окремим питанням є працевлаштування ромів, які вже здобули вищу освіту.

- Подібні круглі столи на вищому рівні слід проводити частіше, - вважає громадський активіст. - А проблеми ромів в Україні потрібно озвучувати та вирішувати на рівні уряду, Верховної Ради та Президента.  

Інформація та фото: Facebook-сторінки  Olga Zhmurko та Мирослав Горват.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены