GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 12:54 PM, Дек 14, 2020
Правозахисники різко засуджують напад на ромський табір під Тернополем (оновлено)
Пожежа у таборі поблизу селища Березовиця. Фото: ТСН.
Пожежа у таборі поблизу селища Березовиця.

Свої позиції щодо нападу на стихійне поселення ромів на Тернопільщині, в районі селища Велика Березовиця, що сталося 22 травня цього року, висловили Конгрес національних громад України  та Організації-члени Освітнього Дому Прав Людини в Чернігові. Заяву колег підтримав Український центр вивчення історії Голокосту. 

Конгрес національних громад України у заяві, опублікованій на сайті організації, зазначає:

«Керівництво організацій, що підписалося нижче, занепокоєне збільшенням кількості та розширенням географії нападів на представників ромської громади в останні тижні…

…Ми рішуче засуджуємо спалення табору, розташованого в Великогаївському лісі Тернопільської області, так як і подібні напади на ромську чи інші спільноти України. Тільки за попередній місяць було зафіксовано декілька аналогічних інцидентів в Києві і во Львові. Ми закликаємо правоохоронні органи докласти всіх зусиль для повного, по можливості оперативного і ефективного розслідування нападу на ромську табір на Тернопільщині, так само як і попередніх нападів. Очевидно, що безкарність тільки веде до ескалації насильства. Ми вимагаємо притягнення винних у цих злочинів до відповідальності.

Просимо керівництво країни, уряд, інші органи влади та місцевого самоврядування, офіс Уповноваженого з прав людини тощо вжити усіх необхідних заходів реагування на дану ситуацію та провести заходи, необхідні для недопущення подібних ситуацій в Україні. Ми звертаємо увагу на неприпустимість розпалювання ненависті по відношенню до ромів. Публічне розпалювання ворожнечі необхідно рішуче припиняти, тому що воно веде до насильства. Крім того, ми вважаємо важливим здійснювати системну роботу щодо повноцінної інтеграції представників ромської громади до українського суспільства.  

Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Зісельс Й.С.

Президент та голова правління МГО «Інтернаціональний Союз» Гончаров Д.У., Карякіна Д.С.

Голова Ради національних спільнот України Аванесян А.Д.

Голова Асамблеї національностей України Тагієв Р.С.

Голова Комісії з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської Ради при Міністерстві культури України Садаєв С.А.".

Заяву Конгресу національних громад України цього ж дня також підтримав   Український центр вивчення історії Голокосту. Він приєднався до прохання вжити усіх необхідних заходів реагування на дану ситуацію та провести заходи, необхідні для недопущення подібних ситуацій в Україні.

76777755

Фото: ТСН

Своє звернення на сайті опублікували організації-члени Освітнього Дому Прав Людини в Чернігові. Вони різко засудили черговий напад на ромський табір та бездіяльність структурних підрозділів Національної поліції, які, маючи інформацію про підготовку цього злочину, не зробили достатньо для попередження нападу та фактично саботують проведення швидкого й ефективного розслідування.

«Особливу стурбованість у підписантів заяви викликає реакція на ромський погром з боку тернопільської громади. Так, більшість місцевих ЗМІ та громадських організацій не тільки публічно не засудили напад, а й навпаки - багато хто з журналістів та громадських діячів вдалися до виправдання дій радикально налаштованих осіб, виправдання бездіяльності поліції та відвертого цькування чи не єдиної організації, яка виступила на підтримку постраждалих ромів – Тернопільської Правозахисної Групи та особисто її керівника Володимира Шевченка.

Нагадуємо, що принцип рівності є наріжним каменем сучасної концепції прав людини, і відмова у дотриманні базових прав представникам окремих соціальних чи етнічних груп, зокрема, толерування насильства щодо них, як неодноразово доводила історія, є першим кроком до суспільства, де панує свавілля та нічиї права не є гарантованими.

Ми, ті, хто доєдналися до заяви:

-          Висловлюємо підтримку Тернопільській Правозахисній Групі та особисто її керівнику правозахиснику Володимиру Шевченко.

-          Вимагаємо від українських правоохоронних органів проведення ефективного розслідування нападу 22 травня 2018 року на ромський табір, розташований у Великогаївському лісі під Тернополем.

-          Заявляємо про неприпустимість будь-яких форм переслідування правозахисників та активістів у зв’язку з їх діяльністю на захист прав та свобод людини, а також про здійснення громадського контролю за та розслідуванням подій.

Заява відкрита для підписання, для підтримки звернення пишіть на e-mail:Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

ГС "Освітній дім прав людини в Чернігові"

Центр інформації про права людини

ГО "Правозахисний центр "Поступ"

Центр громадянської просвіти "Альменда"

Асоціація УМДПЛ

БФ "Восток-SOS"

ГО "MART"
ГО "Харківська правозахисна група"
ЧО ГО "Життя без бар'єрів" 
Громадська організація "86"».

Нагадаємо, Вночі 22 травня у Тернопільській області, в районі селища Велика Березовиця, невідомі напали на стихійне поселення ромів у Великогаївському лісі. На той момент у таборі перебувало 7 дорослих і понад 30 дітей. Стосовно інциденту уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова відкрила провадження.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены