GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
Європейський суд відповів на звернення захисників тяжкохворої ромської жінки, яку утримують у СІЗО

Європейський суд з прав людини закликав уряд України забезпечити Раїсу Порядинську, яку, незважаючи на тяжку психічну хворобу, понад 5 місяців утримують у СІЗО, медичною допомогою.

Про це сьогодні, 3 жовтня, повідомив юрист Харківської захисної групи Василь Мельничук, який веде справу жінки у Європейському суді.

-      Сьогодні факсом прийшов лист з Європейського суду, згідно з яким до Раїси застосовано правило 39 Регламенту Суду: уряду України вказано на необхідність забезпечити жінку належною медичної допомогою з подальшим повідомленням про вжиті медичні заходи, - пояснив він.

Хоча, як зазначає юрист, рішення Євросуду ніяким чином не впливає на рішення національних судів, згідно з правилом 39 уряд повинен забезпечити жінку належною медичною допомогою під час її утримання під вартою, і за результатами вжитих заходів проінформувати Європейський суд.

melnichuk1

Юрист ХПГ Василь Мельничук. Фото: Фейсбук. 

Нагадаємо, Раїсу Порядинську, 23-річну матір двох дітей – п’яти років і п’яти місяців – затримали у Миколаєві 11 квітня 2017 року за підозрою у скоєнні грабежу та шахрайства.

Необхідність лікування жінки у спеціалізованому медзакладі через тяжкий психічний стан підтверджена двома довідками з Житомирського СІЗО, де вона утримується. Попри загрозу життю через наслідки певних діагнозів – кататонія, відмова від їжі і пиття –  її утримували у камері з іншими затриманими.

Водночас захисник Раїси, адвокат Сергій Шилан наголошує, що за законом, зокрема згідно зі статтею 508 Кримінального процесуального кодексу України, якщо експертизою встановлено, що людина має психічні розлади, то з моменту встановлення факту розладу психічної діяльності чи психічної хвороби (!) до неї можуть бути застосовані  тільки 2 запобіжні заходи:

1) передання на піклування опікунам, близьким родичам чи членам сім’ї з обов’язковим лікарським наглядом;

2) поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають її небезпечну поведінку.

Адвокат також вбачає у справі Порядинської й ознаки расової дискримінації.

Незважаючи на додатковий правовий супровід справи юристами ХПГ та на оприлюднення ситуації через статтю на ресурсі УП. Життя у статті  «Тому що роми?» або Чому молоду матір з психічним розладом 5 місяців утримують у СІЗО», своїм рішенням від 28 вересня 2017 року Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області залишив під вартою Раїсу Порядинську ще на 45 діб. І призначив проведення медекспертизи в Києві. 

-      Рішення судді не прийнято коментувати, але з нього можна зробити висновок, що суддя вважає, що ризики для життя та здоров’я Порядинської не є значними від перебування в СІЗО, - зазначив тоді експерт ХПГ Олександр Павліченко.

Варто зазначити, що раніше правозахисники також повідомляли, що ХПГ звернулася до українського уряду стосовно справи Раїси Порядинської.

Після публікації до ситуації підключилася і ромська правозахисна спільнота. 

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены