GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

ЧИ правомірно працює експерт

записано в Земельні питання
Четверг, Февраль 08 2018, 02:11 PM
Доброго дня, шановні юристи!
Уже колись звертався за підказкою сюди. Допомогли дякую. Питання стосується високого паркану між нами і сусідами, який встановив сусід (паркан металевий, суцільна бляха висота від 2м до 2.5 м.). Паркан затінює світло вікна в будинку і значну частину городу. Ми вже перейшли на судовий розгляд і тут така справа. Була двічі комісія сільської ради є висновки, що неправомірно встановлено паркан, що він має бути там на 80% прозорий і що має бути згода сусіда на встановлення такого паркану і висота не більше 1,5 м. Звісно все проігноровано. Тому ми передали до суду. Суд призначив незалежного експерта, і почалось:
03.07.2017 р. ми заплатили 3590 грн за проведення технічно-будівельної експертизи незалежному експерту Самулевичу В.М.
12.09.2017 р. він приїхав і все оглянув.
17.11.2017 р. він витребовував матеріали справи у Рожнятівському суді, тобто на якій основі сільська рада надавала такий висновок щодо прозорості паркану і його висоти.
20.12.2017 р. Рожнятівський суд відправив Акт узгоджувальної комісії сільської ради.
І від тоді ні слуху ні духу.
А цікавить таке, скільки цей незалежний експерт, має по закону часу, щоб дати такий висновок? Оскільки суд не може продовжити роботу без його висновку, а він на будь-які наші звернення відповідає, що працює над тим.
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Четверг, Февраль 08 2018, 08:16 PM - #Постоянная ссылка
  Доброго дня!
  Відповідно до п. 1.13 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень строк проведення експертизи встановлюється залежно від складності дослідження з урахуванням експертного навантаження фахівців керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) у межах:
  10 календарних днів - щодо матеріалів з невеликою кількістю об'єктів та вирішуваних питань і простих за характером досліджень;
  30 календарних днів - щодо матеріалів із середньою кількістю об'єктів та вирішуваних питань або середньої складності за характером досліджень;
  60 календарних днів - щодо матеріалів з великою кількістю об'єктів та вирішуваних питань або складних за характером досліджень;
  понад 60 календарних днів - щодо матеріалів із великою кількістю об'єктів та вирішуваних питань (більше десяти), виходячи з фактично необхідного для експерта часу або особливо складних за характером досліджень (досліджень з використанням криміналістичного обладнання (лазерного, оптичного, електронного), проведення експериментальних досліджень, застосування декількох методів);
  понад 90 календарних днів - якщо експертиза є особливо складною чи багатооб’єктною, потребує вирішення більше десяти питань або вирішення питань, які потребують декількох досліджень, чи налічує понад п'ять томів матеріалів справи або є комплексною чи потребує залучення фахівців з інших установ (у тому числі судово-медичних), підприємств, організацій і не може бути виконана в зазначені строки.
  Більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів.
  У разі значного завантаження експерта та знаходження в нього на виконанні одночасно понад десяти експертиз, у тому числі комісійних та комплексних, вказані терміни можуть бути переглянуті або встановлені додатково з урахуванням необхідного реального часу на їх виконання.
  Попереднє вивчення матеріалів при проведенні простих та середньої складності досліджень не повинно перевищувати відповідно п'яти та десяти робочих днів; при складних та особливо складних дослідженнях - відповідно п'ятнадцяти та двадцяти робочих днів.
  У разі відмови органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), у погодженні запропонованого розумного строку проведення експертизи матеріали справи повертаються з пропозицією призначити експертизу іншим суб'єктам судово-експертної діяльності, визначеним у статті 7 Закону України "Про судову експертизу".
  У випадку невиконання клопотань експерта щодо надання додаткових матеріалів, несплати вартості експертизи протягом 45 календарних днів з дня направлення клопотання в порядку, передбаченому чинним законодавством, незабезпечення прибуття експерта, безперешкодного доступу до об'єкта дослідження, а також належних умов для його роботи (учинення перешкод з боку сторін, що беруть участь у справі, в обстеженні об'єкта) матеріали справи повертаються органу (особі), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), із зазначенням мотивованих причин неможливості її проведення.
  Строк проведення експертизи починається з робочого дня, наступного за днем надходження матеріалів до експертної установи, і закінчується у день складання висновку експерта (повідомлення про неможливість надання висновку). Якщо закінчення встановленого строку проведення експертизи припадає на неробочий день, то днем закінчення строку вважається наступний за ним робочий день.
  У строк проведення експертизи не включається строк виконання клопотань експерта, усунення недоліків, допущених органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта).
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ