GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Спадкування накопичувальних коштів .

записано в Спадкування
Вторник, Декабрь 05 2017, 02:38 PM
Стаття 56. Умови та порядок отримання одноразової виплати

1. У разі якщо сума належних учаснику накопичувальної системи пенсійного страхування на момент набуття права на пенсію пенсійних коштів не досягає мінімальної суми коштів, необхідної для оплати договору страхування довічної пенсії, визначеної національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, то ця особа (а в разі її смерті - члени її сім'ї чи спадкоємці) має право на отримання одноразової виплати.3. У разі смерті учасника накопичувальної системи пенсійного страхування до досягнення ним віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, належні йому пенсійні кошти накопичувальної системи пенсійного страхування успадковуються в порядку, визначеному Цивільним кодексом України.

Учасник накопичувальної системи пенсійного страхування має право в будь-який час визначити спадкоємцями одну або декілька фізичних осіб (незалежно від наявності у нього з такими особами сімейних, родинних відносин), які мають право на отримання у разі його смерті коштів в сумі, що обліковується на його накопичувальному пенсійному рахунку в Накопичувальному фонді або на індивідуальному пенсійному рахунку у відповідному недержавному пенсійному фонді - суб'єкті другого рівня системи пенсійного забезпечення, а також визначити розмір часток, в яких вони повинні бути розподілені між зазначеними особами. У такому разі учасник накопичувальної системи пенсійного страхування складає заповіт відповідно до вимог Цивільного кодексу України.

Особи, які мають право на отримання у спадщину коштів накопичувальної системи пенсійного страхування в сумі, що належить померлому учасникові накопичувальної системи пенсійного страхування, що обліковуються на його накопичувальному пенсійному рахунку в Накопичувальному фонді або на індивідуальному пенсійному рахунку у відповідному недержавному пенсійному фонді - суб'єкті другого рівня системи пенсійного забезпечення, можуть подати заяву про спрямування таких коштів на свій накопичувальний пенсійний рахунок у Накопичувальному фонді або за бажанням - на свій індивідуальний пенсійний рахунок у недержавному пенсійному фонді - суб'єкті другого рівня системи пенсійного забезпечення.
Отже, спадкоємець помер в 1998 році у віці 43 роки, спадщину було прийнято і в порядку трансмісії отримано. Накопичення в державному пенсійному фонді були не задіяні і неотримувались.
Вказаний закон дає право на даний час успадкування коштів невикористаних спадкодавцем спадкоємцю.
Нотаріуси говорят що такої практики не мають, Пенсійні відділи незнають і говорят в суд.
Яким способом можна успадкувати накопичені кошти до 1998 року в даний час. Якщо всі ввідвертаються і який пакет документів потрібен.
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Среда, Декабрь 06 2017, 04:42 PM - #Постоянная ссылка
  Норми, які Ви навели у запитанні, передбачені ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 р. (ст.56).
  ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 р. набрав чинності 01.01.2004 р.
  До правовідносин з переходу прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), використовуються положення ЦК щодо спадкування. До того ж, якщо спадщина після смерті спадкодавця відкрилася до 31.12.2003 р., факт прийняття спадщини повинен вирішуватися у відповідності до положень ЦК в редакції 1963 р. Відносини спадкування регулюються ЦК в редакції 2003 р., якщо спадщина відкрилася не раніше 01.01.2004 р. Але у будь-якому випадку, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Отже, належні померлому кошти (вклади у банках, страхові та інші виплати), мали б увійти до складу спадкового майна, (спадщини, спадкової маси), під яким розуміється сукупність майнових прав і обов'язків спадкодавця, що переходять до спадкоємців у встановленому законом порядку (права складають актив спадщини, обов'язки - його пасив).
  Загальний механізм спадкування встановлено законом - ЦК. Відповідно до його положень, спадкоємець може отримати інформацію про належні померлому кошти, звернувшись до нотаріуса. Нотаріус у свою чергу має право, відповідно до своїх повноважень, здійснити запит до установи, яка зобов’язана надати довідку про наявність коштів, належних певній особі та про їх суму.
  У разі наявності спору, його вирішення можливо у судовому порядку. Спори про спадкування підлягають розгляду судами виключно у порядку цивільного судочинства.
  Крім того, особам, що звертаються до суду із позовами про спадкове право, необхідно належним чином обґрунтовувати свої доводи та збирати відповідні докази, оскільки позовні вимоги не можуть підтверджуватися словами позивачів без надання будь-яких доказів на підтвердження позовних вимог.
  Конкретний перелік документів (доказів) визначається виходячи з особливостей кожної справи.
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ