GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

-2
Моя мама -инвалид 1 группы по псих.заболеванию ( болезнь Альцгеймера), 1928 г.р.
Она получает пенсию как член семьи погибшего. Я работаю. До недавнего времени я получала выплаты как «малоимущий, проживающий с инвалидом 1-й группы, т.к.наша семья состояла из 3 чел.: я, муж- пенсионер ( инвалид по онко) и мама-инвалид 1 группы по псих.заболеванию. Тогда наш доход был меньше утроенного прожиточного минимума . После смерти мужа ( 27 ноября) мне отказали в этой выплате , т.к.доход стал больше утроенного прожиточного минимума.
Но в законе указано, что в расчете для выплаты учитывается период в 6 предыдущих месяцев. В моем случае расчет сделали исходя из текущего месяца ( январь 2018).
В формуле используется сумма начисленной зарплаты или выплаченной ( в случае работающего человека)?
Насколько правомерен отказ от выплаты мне? При условии, что у меня есть чеки на лечение мужа ( траты) , влияет ли это на расчет дохода нашей семьи?
Состояние моей матери ( лежачая) требует постоянного присутствия и ухода. Повторюсь: я работаю. 1960 г.р. Рабочий стаж - 35 лет.
Спасибо за ответ.
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Понедельник, Март 12 2018, 09:09 AM - #Постоянная ссылка
  -3
  інваліди та особи, які про них піклуються, отримують грошові виплати від держави
  Допомога держави інвалідам полягає в грошових виплатах (пенсії, допомоги, одноразові виплати); забезпеченні медикаментами, технічними й іншими засобами; послугах з медичної, соціальної, трудової та професійної реабілітації, побутового та торговельного обслуговування.
  Якщо інвалід має право на одну і ту ж пільгу за кількома нормативно-правовими актами, пільга надається тільки по одному з них на вибір (незалежно від підстави для встановлення пільги).
  Інвалід може відмовитися від тої чи іншої соціальної допомоги, якщо вона не відповідає його потребам, та отримати від держави грошову компенсацію вартості цього виду соціальної допомоги.
  Хто яку допомогу отримує:
  Діти-інваліди Інваліди з дитинства Інваліди Інваліди у наслідок психічного розладу
  1 2 3 1 2 3 1 2 3
  Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам ✔ ✔ ✔ ✔
  Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔
  Надбавка на догляд за інвалідом з дитинства та дитиною-інвалідом ✔ ✔ ✔* ✔*
  Щомісячна компенсаційної виплати непрацюючій особі, яка здійснює догляд за інвалідом 1 групи або за особою, яка досягла 80-річного віку ✔
  Щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним ✔ ✔ ✔
  *Одинокі інваліди з дитинства II і III групи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду.

  Розглянемо кожний вид допомоги більш детально.
  3.1. Допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам та надбавка на догляд за інвалідом з дитинства та дитиною-інвалідом
  Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам держава може надати соціальну допомогу, а людям, які піклуються про інвалідів - надбавку на догляд за ними. Надбавка на догляд призначається на кожну дитину-інваліда, на яку призначена державна соціальна допомога.

  Якщо інвалід має право на отримання двох видів допомоги: державна соціальна допомога (згідно Закону України 2109-14) та пенсія або допомога (згідно Закону України 1727-15), призначається тільки одна з них - на вибір інваліда або його представника. При цьому, якщо інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно. Допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який потребує постійного догляду.
  Щомісячна грошова допомога на догляд надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та здійснює догляд за ним.

  3.3. Допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.
  Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам надається, коли одночасно дотримані такі умови:

  особи визнані інвалідами в установленому порядку;
  особи не одержують пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування збитку, заподіяного ушкодженням здоров’я на виробництві, та допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;
  особи є малозабезпеченими (крім інвалідів I групи);
  особи є інвалідами I групи, середньомісячний сукупний дохід яких за останні шість календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги, не перевищує 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
  3.4. Виплати непрацюючій особі, яка доглядає інваліда 1 групи або особу 80 років та старше
  Право на щомісячні компенсаційні виплати має непрацююча працездатна особа, яка здійснює догляд за інвалідом 1 групи або за особою, яка досягла 80 років.

  4. Додаткова адресна допомога внутрішньо переміщеним особам-інвалідам
  Інвалід може отримати додаткову адресну допомогу, якщо він є внутрішньо переміщеною особою. Детальніше про умови отримання такої допомоги можна ознайомитись за посиланням.
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ