GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Уважаемый посетитель!

Мы всегда рады Вам помочь, предоставив юридически грамотный ответ на вопрос в течение 24 часов.
Также нам не безразлично насколько своевременной и полезной оказалась наша консультация.
Просим Вас оценить качество предоставляемой услуги, сделав отметку "Нравится".
Вы также можете направить свой отзыв администратору по адресу: pravolegal@gmail.com

розподіл майна при розлученні

Воскресенье, Декабрь 10 2017, 10:16 PM
Чи підлягає розподілу майно при розлученні, що куплене дружиною у чоловіка під час шлюбу? Якщо так, то на підставі яких статей чинного законодавства.
Нравится
Ответы (1)
  • Ответ принят

    Понедельник, Декабрь 11 2017, 05:31 PM - #Постоянная ссылка
    CК України детально визначає всі питання майнових відносин подружжя і вказує, що поділу підлягає спільне майно подружжя.
    Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу), це визначено ст.61 СК України.
    Не підлягає поділу майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка. Таке майно визначено ст.57 СК України.
    Отже, приватною власністю дружини чи чоловіка є: 1) майно, набуте нею, ним до шлюбу; 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; 3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.
    Даним майном кожен із подружжя має право самостійно володіти, користуватися і розпоряджатися. При розподілі спільної власності подружжя і визначенні їх часток, це майно враховуватись не буде.
    Оскільки закон допускає можливість здійснення між подружжям цивільних правочинів, у тому числі дарування, то слід вважати приватною власністю одного із подружжя майно, що було подароване іншим з подружжя. Щодо інших видів договорів, зокрема, купівлі-продажу, то між подружжям вони практично не застосовуються, хоча й не заборонені. А чітке визначення правового статусу такого майна у ст.57 СК України відсутнє.
    Так, у відповідності до ст.64 СК України, регламентовано право подружжя на укладення договорів між собою. Згідно ч.1 ст.64 СК України, дружина та чоловік мають право на укладення між собою усіх договорів, які не заборонені законом, як щодо майна, що є їхньою особистою приватною власністю, так і щодо майна, яке є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Згідно ч.2 ст.64 СК України, договір про відчуження одним із подружжя на користь другого з подружжя своєї частки у праві спільної сумісної власності подружжя може бути укладений без виділу цієї частки.
    Отже, договори, які укладаються між подружжям, можуть стосуватися як особистого майна кожного з подружжя, так і майна, що перебуває у спільній власності подружжя.
    Відтак, оскільки закон допускає можливість здійснення між подружжям цивільних правочинів, у тому числі і купівлі-продажу, то майно, що було придбано на підставі договору купівлі-продажу у іншого з подружжя, може вважатись приватною власністю одного із подружжя. У будь-якому випадку крапка у вирішенні цього спірного питання може бути поставлена судом.
    Нравится
    The reply is currently minimized Show
Ваш ответ