GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Ризики створення ПП

записано в Трудові питання
Понедельник, Май 01 2017, 11:49 AM
Доброго дня. Працевлаштовуюсь на роботу, пов'язану з охороною та адмініструванням житлових приміщень. Фірма-роботодавець хоче зареєструвати мене, як приватного підприємця і укласти договір надання послуг (зі мною, як з юридичною особою). Які відмінності такого працевлаштування від традиційного (з трудовою книжкою, відпустками, лікарняним тощо)? І що головне - які можливі ризики для мене щодо адміністративної чи кримінальної відповідальності в процесі діяльності та при закритті юр.особи в подальшому?
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Понедельник, Май 01 2017, 11:45 PM - #Постоянная ссылка
  Альона!
  Взагалі від того, що Вам пропонує роботодавець краще відмовитись до того ж діяльність з охорони підлягає ліцензуванню, тому можливо Ви маєте на увазі діяльність сторожа тощо., але мені невідомо всіх обставин справи вашої роботи, тому спробую Вам надати загальну консультацію по вашій проблемі.
  Фізична особа – підприємець виконує роботи, надає послуги замовнику як приватний підприємець винятково на підставі цивільно-правових договорів (договору підряду, договору про надання послуг тощо). Оскільки здійснення підприємницької діяльності регулюється нормами господарського та цивільного законодавства, оформлення відносин підприємства з фізичною особою як підприємцем можливе лише на підставі цивільно-правового договору. Фізичні особи, які працюють за такими договорами, не зараховуються до штату працівників підприємства, на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, на них не поширюються норми трудового законодавства. Крім того, такі особи не можуть бути направлені у відрядження, заробітної плати не отримують з фонду заробітної плати роботодавця, а зазвичай отримують з фонду інших витрат , але як підприємець ви можете працювати за сумісництвом.Фізична особа підприємець постійно звітується в податковій, сплачує податки та ЄСВ за себе самостійно, як підприємець,закрити фоп процес тривалий із відповідними перевірками. Для вашого роботодавця це дуже вигідно,оскільки роботодавець не бажає сплачувати ЄСВ за вас як працівника, а також хоче зменшити свої податки, зменшивши кількість працівників, що працюють за трудовим законодавством можливо, дотримуючись певної системи оподаткування. Вам потрібно зважити усі обставини справи як ризики так і переваги, а також розрахувати розмір заробітної плати за трудовим договором з усіма відрахуваннями та розмір винагороди за цивільноправовою угодою укладеною як з фізичною особою підприємцем та вияснити, можливо, ви звільнені від сплати ЄСВ. При відкриті ФОП варто підійти з обережністю щодо вибору основної господарської діяльності.
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ