GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Піклування

Четверг, Июль 02 2015, 11:45 PM
Вітаю. Є рідна бабуся з інвалідністю, у віці 90 років. Чи можу я отримати піклування над нею, якщо я не єдиний близький родич і в неї є діти? Що для цього потрібно зробити? Дуже прошу вказати поетапні кроки. Які можуть бути "підводні камені"?
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Пятница, Июль 03 2015, 10:23 AM - #Постоянная ссылка
  Опіка оформлюється над особами, що визнані недієздатними, а піклування – над особами, що визнані обмежено дієздатними. Всі ці процедури є досить складними, адже необхідно довести шляхом проведення експертиз наскільки особа розуміє значення своїх дій та може керувати ними. Визнання осіб недієздатними чи обмежено дієздатними та оформлення над такими особами опіки та піклування відповідно здійснюється виключно в судовому порядку.
  Факт роботи на оформлення опіки чи піклування жодним чином не впливає.

  Наскільки можна зрозуміти з Вашого запитання, особа, над якою Ви здійснюєте догляд (фактично опіку) є при власному розумі, повністю розуміє значення своїх дій та може керувати ними.
  В даному випадку Ви можете оформити постійний догляд над людиною похилого віку ( тобто, надавати їй соціальні послуги). Відповідно за дане міським Управлінням соціального захисту населення призначаються і виплачуються компенсаційні виплати. При призначенні компенсаційної виплати слід враховувати, що компенсації виплачуються непрацюючим (!!!!) особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку. Така компенсаційна виплата за догляд за інвалідом 3 групи становить 7 відсотків прожиткового мінімуму встановленому для працездатних осіб (станом на сьогоднішній день - 85 грн. 26 коп.) і виплачується щомісячно.

  Компенсація призначається та виплачується з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з необхідними документами.
  Документи, які необхідно подати Вам, як фізичній особі, яка надає соціальні послуги:
  - паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
  - Висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан Вашого здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги
  - Копія трудової книжки
  - заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб - платників податків

  Документи, які необхідно подати особі, що є отримувачем соціальних послуг
  - паспорт або інший документ, що посвідчує особу
  - Заява про необхідність надання соціальних послуг
  - Копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (для інвалідів)
  - Висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування. У висновку обов'язково має бути зазначений термін, протягом якого громадянин потребує постійного стороннього догляду.
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ