GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Уважаемый посетитель!

Мы всегда рады Вам помочь, предоставив юридически грамотный ответ на вопрос в течение 24 часов.
Также нам не безразлично насколько своевременной и полезной оказалась наша консультация.
Просим Вас оценить качество предоставляемой услуги, сделав отметку "Нравится".
Вы также можете направить свой отзыв администратору по адресу: pravolegal@gmail.com

Про порядок отримання спадщини

записано в Спадкування
Пятница, Декабрь 15 2017, 09:58 AM
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як мені прийняти спадщину?
В 2014 році помер мій батько, після якого залишився житловий будинок та пай.
Заяву до півроку подав мій (на теперішній час покійний ) брат, який свідоцтво про право на спадщину так і не отримав, заяви-відмови я не давав. Дружини та дітей покійний брат не мав, але після смерті брата документи на будинок (свідоцтво про право на спадщину та тех паспорт) та державний акт на пай зникли, і де вони зараз невідомо. Як можна прийняти спадщину без документів?
Дякую!
Нравится
Ответы (1)
  • Ответ принят

    Пятница, Декабрь 15 2017, 03:57 PM - #Постоянная ссылка
    Згідно із ст.1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою; часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
    Згідно ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
    Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
    Згідно ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
    Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Таким чином, за загальним правилом, після відкриття спадщини, спадкоємці за законом чи за заповітом протягом шестимісячного строку, повинні звернутися до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини, із заявою про її прийняття. Після закінчення строків для прийняття спадщини, нотаріус видає спадкоємцям свідоцтво про право на спадщину на підставі документів, які підтверджують право власності спадкодавця на майно, набутого в установленому законом порядку, за час його життя.

    Порядок видачі Свідоцтва про право на спадщину передбачено ЦК України, який встановлює досить загальні підстави для його оформлення та отримання спадкоємцями, а Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» від 22.02.2012 р. за №296/5, детально регламентує питання видачі нотаріусом свідоцтва про право на спадщину.

    Отже, залежно від фактичних обставин справи (якщо Ваш брат не прийняв спадщину після смерті) у судовому порядку можливо вирішення питання про надання додаткового строку для прийняття спадщини.

    У випадку здійснення Вами спадкування за законом після смерті брата, то Ви є спадкоємцем другої черги (ст.1262 ЦК України - у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері).

    А дублікати правовстановлювальних документів на спадкове майно у будь-якому випадку можуть бути отримані (відновлені) за відповідним запитом.

    Якщо документи, що засвідчують право власності на нерухоме майно були втрачені власником та не можуть бути відновлені в передбаченому законом порядку, вирішення питання можливе шляхом звернення до суду з позовом про визнання права власності на нерухоме майно.

    Таким чином, якщо Ви не маєте можливості відновити правовстановлюючі документи чи отримати їх дублікати в установленому порядку, а нотаріус не матиме правових підстав і відмовить у видачі свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно за відсутності зазначених документів, необхідно звертатися з позовом до суду про визнання права власності на майно в порядку спадкування. Слід додати, що це треба робити за умови, якщо Вами подана заява про прийняття спадщини та отримана відмова нотаріуса у видачі Вам свідоцтва про право на спадщину, причини якої є саме відсутність правовстановлюючого документу.
    Нравится
    The reply is currently minimized Show
Ваш ответ