GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Перепродаж електроенергії

Вторник, Август 01 2017, 05:09 PM
-1
В 9-ти поверховому будинку підключене обладнання інтернет провайдера, я є його клієнтом. Зараз через якісь проблеми з РЕСом обладнання відключено від електромереж. Я для того щоб користуваись інтернетом дозволила безкоштовно підключити його обладнання до мого лічильника. Ніяких про це підключення договорів ми не підписували, грошей я з них не беру, чи може РЕС накласти на мене якийсь штраф чи обвинуватити мене в перепродажі електроенергії?
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Среда, Август 02 2017, 12:17 PM - #Постоянная ссылка
  Доброго дня!

  Існують різні тарифи. На побутові потреби - один тариф, на непобутові - інший.

  Відносини щодо надання послуг населенню, по більшій мірі, регульовано Правилами користування електричною енергією для населення - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1357-99-%D0%BF

  Побутові потреби - споживання (використання) електричної енергії для задоволення умов проживання та/або перебування фізичних осіб на об’єкті побутового споживача, включаючи прибудинкову (присадибну територію), в тому числі для індивідуального будівництва (реконструкції) об’єктів приватного домогосподарства, крім потреб підприємницької, господарської діяльності.

  Непобутові потреби - споживання (використання) електричної енергії на об’єкті побутового споживача для задоволення потреб підприємницької, господарської діяльності.

  Розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показів засобів обліку.

  Електрична енергія, яка використовується на об’єкті побутового споживача на непобутові потреби, обліковується окремо.

  Вартість частини електричної енергії, спожитої побутовим споживачем на непобутові потреби, оплачується за роздрібним тарифом на електричну енергію відповідного класу напруги.

  У разі використання побутовим споживачем частини електричної енергії на непобутові потреби для забезпечення електроустановок, загальна потужність яких не перевищує 0,6 кВт, встановлення на його об’єкті окремого засобу обліку з метою обліку цих потреб не є обов’язковим. У такому випадку побутовий споживач складає у двох примірниках акт розподілу електричної енергії на побутові та непобутові потреби за формою, визначеною у додатку 4 до цих Правил, та надає цей акт електропостачальнику на ознайомлення та підписання. Електропостачальник має право протягом п’яти днів здійснити обстеження об’єкта побутового споживача з метою перевірки наведеної в цьому акті інформації.

  Електропостачальник протягом 10 днів з дати одержання акта розподілу електричної енергії на побутові та непобутові потреби повертає побутовому споживачу або його представнику підписаний ним один примірник акта або надає в письмовій формі мотивовану відмову від його підписання. У випадку відмови від підписання електропостачальником акта розподілу електричної енергії на побутові та непобутові потреби розбіжності, що підлягають урегулюванню, вирішуються шляхом проведення між сторонами переговорів або в судовому порядку. До прийняття рішення судом розрахунки за спожиту електричну енергію здійснюються відповідно до укладеного договору. Акт розподілу електричної енергії на побутові та непобутові потреби є додатком до договору.

  Електропостачальник не має права в односторонньому порядку змінювати визначений у договорі розподіл електричної енергії на побутові та непобутові потреби без заяви побутового споживача.

  Посилання на акт розподілу:
  https://docs.google.com/viewer?embedded=true&url=http%3A%2F%2Fzakon3.rada.gov.ua%2Flaws%2Ffile%2Ftext%2F47%2Ff37673n381.doc

  Побутовий споживач несе відповідальність згідно із законодавством за:
  -прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію;
  -порушення правил користування електричною енергією;
  -ухилення або несвоєчасне виконання рішень та приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії;
  -розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електричних мереж і споживання електричної енергії без засобів обліку;
  -пошкодження засобу обліку;
  -розукомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих об'єктів;
  -насильницькі дії, що перешкоджають посадовим особам енергопостачальника виконувати свої службові обов'язки.

  За порушення правил користування енергією Кодексом України про адміністративну відповідальність встановлена відповідальність.
  Стаття 103-1. Порушення правил користування енергією, водою чи газом
  Самовільне використання з корисливою метою електричної, теплової енергії, гарячої чи питної води без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, а так само інші порушення правил користування електричною, тепловою енергією, гарячою чи питною водою, а також самовільне використання з корисливою метою газу, порушення правил користування газом у побуті, що не завдало значної шкоди, -
  тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ