GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

-12
Доброго вечора. Ми з дружиною військовослужбовці, але служимо ми в різних містах України. Чи можу я претендувати на переведення мене до неї в зв'язку з сімейними обставинами?Як діяти якщо мені відмовили?Чи передбачена така ситуація законодавством України?Дякую за вашу відповідь.
Нравится
Ответы (3)
  • Ответ принят

    Среда, Февраль 07 2018, 10:58 AM - #Постоянная ссылка
    Доброго дня!
    Дякуємо за уточнення.
    Нравится
    The reply is currently minimized Show
  • Ответ принят

    Вторник, Февраль 06 2018, 09:47 PM - #Постоянная ссылка
    114. У разі коли переміщення військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, на нове місце військової служби передбачає зміну місця проживання його сім'ї, а дружина (чоловік) військовослужбовця також проходить військову службу за контрактом, одночасно з прийняттям рішення про переміщення військовослужбовця на нове місце військової служби, крім випадків переміщення на підставі висновку атестації чи у порядку реалізації накладеного дисциплінарного стягнення відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, а також якщо може виникнути обставина, що порушує вимоги частини першої статті 27 Закону України "Про запобігання корупції", вирішується (за їх згодою) питання щодо переміщення у цю ж місцевість його (її) дружини (чоловіка).

    {Абзац перший пункту 114 із змінами, внесеними згідно з Указами Президента № 430/2009 від 12.06.2009, № 613/2012 від 26.10.2012, № 417/2015 від 14.07.2015}

    Переміщення на нове місце військової служби не здійснюється також, якщо військовослужбовці, які перебувають у шлюбі, не можуть бути одночасно призначені на військові посади в межах одного населеного пункту (гарнізону) та в разі відмови одного з них від звільнення з військової служби.

    {Абзац другий пункту 114 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 430/2009 від 12.06.2009}
    Нравится
    The reply is currently minimized Show
  • Ответ принят

    Вторник, Октябрь 18 2016, 03:16 PM - #Постоянная ссылка
    Доброго дня!

    1. Так, претендувати на переведення у місцевість де служить дружина ви можете, але лише на рівнозначну посаду,
    на особисте прохання і у таких випадках:
    - неможливість проходження військовослужбовцем військової служби у місцевості, до якої його переміщують, відповідно до висновку (постанови) військово-лікарської комісії;
    - неможливість проживання членів сім'ї військовослужбовця за станом здоров'я в місцевості, до якої його переміщують, відповідно до документів, які це підтверджують;
    - потреба у догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) або особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, відповідно до документів, які це підтверджують, та на законних підставах перебувають на території України;
    - за сімейними обставинами - на особисте прохання.

    Переміщення військовослужбовця за станом здоров'я або за станом здоров'я членів його сім'ї, які на законних підставах перебувають на території України, здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку.
    Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність зміни місця проживання:
    - дружини (чоловіка), які на законних підставах перебувають на території України;
    - його (її) неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей - учнів (студентів) навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи, які на законних підставах перебувають на території України;
    - непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які на законних підставах перебувають на території України;
    - братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні, які на законних підставах перебувають на території України.

    Переміщення осіб рядового, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:
    - між оперативними командуваннями, з'єднаннями, військовими частинами - наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні види Збройних Сил України, оперативні командування, з'єднання та військові частини;
    - між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України - наказом першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України;
    - між військовими частинами, які підпорядковані керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України - наказом першого заступника Міністра оборони України.
    Призначення на посади, що належать до номенклатури посад нижчої посадової особи, здійснюється наказами тих командирів (начальників), до номенклатури призначення яких належать посади, з яких переміщуються військовослужбовці.

    Таким чином, можна зробити висновок, що чинне законодавство України не містить вимог про обовязкове переведення дружини/чоловіка у місцевість, де проходить службу інший з подружжя і вирішення цих питань покладено на командирів таких військовослужбовців.

    Більш детальну інформацію можна знайти в Положенні про проходження військової служби громадянами України, розділи “Призначення на посади”, “Переміщення військовослужбовців”, а також Інструкції про його виконання (наказ МОУ №170-2009р.)
    Нравится
    The reply is currently minimized Show
Ваш ответ