GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Оформлення опіки на хворого дідуся

Воскресенье, Февраль 22 2015, 09:25 PM
Мені в сільській раді доли список необхідних документів для оформлення опіки : 1) довідка з с\р що дідусь потребує догляду, 2) Моя довідка що ніде не працюю і не оформлена ПП, 3)Копії паспортів, 4)Довідка з амбулаторії що дідусь прикутий до ліжка, 5) Довідка з пенсійного. По перше мені пе пояснили який це вид опіки, адже ті пояснення що до оформлення мали значно складнішу процедуру. По друге як оформити опіку якщо я підприємець, плачу в пенсійний внески. Дідусь прикутий до ліжка, бабусі 79 р.їм потрібна допомога по господарству і догляду, в них одна я внучка. Дякую.
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Понедельник, Февраль 23 2015, 11:27 AM - #Постоянная ссылка
  Доброго дня!

  Опіка (піклування) встановлюється для захисту особистих і майнових прав та інтересів повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов'язки.

  При призначенні опікуна (піклувальника) беруться до уваги його можливості виконувати опікунські обов'язки, стосунки між ним та підопічним. Опікун чи піклувальник призначається лише за його згодою і, як правило, з числа родичів чи близьких підопічному осіб.
  Опікунами (піклувальниками) не можуть бути особи, які:
  - не досягли 18 років;
  - визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;
  - перебувають на обліку або лікуються в психоневрологічних та наркологічних закладах;
  - раніше були опікунами чи піклувальниками та з їх вини опіку чи піклування було припинено;
  - позбавлені батьківських прав;
  - інтереси яких суперечать інтересам осіб, що підлягають опіці чи піклуванню;
  - засуджені за скоєння тяжкого злочину.

  При оформлені опіки над літньою людиною одним із необхідних документів є довідка про стан здоров'я особи, що потребує опіки (якщо вона раніше проживала окремо), та майбутнього опікуна (піклувальника). Таким чином, органами опіки та піклування при винесенні рішення про встановлення опіки над людиною буде враховуватися стан здоров’я майбутнього опікуна, зокрема з’ясуванню підлягає питання чи зможе опікун виконувати свої обов’язки та чи не завадить стан його здоров’я здійснювати опіку.
  Разом з тим, той, хто виконує догляд, поповнює свій страховий стаж. Так, в розрахунок страхового стажу увійдуть роки догляду за літньою людиною.
  Варто зазначити, у вигляді патронажного поручительства опікунство над престарілими людьми оформляється в тому випадку, якщо вони не страждають певними психічними розладами, а просто є немічними і нездатними доглядати за собою самостійно. Оформити таке опікунство можна тільки при наявності заяви від самої людини, що підтверджує, що він згоден на те, щоб за ним здійснювався догляд. Відмовитися від опіки така людина може в будь-який час, також написавши відповідну заяву.

  Олена Старюк,
  юрист Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров'я
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ