GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Оформить дачу как дом

записано в Земельні питання
Четверг, Ноябрь 30 2017, 05:22 PM
Хотим оформить дачу как дом, чтобы можно было прописаться. Дача находится на территории дачного кооператива, есть акт на землю и разрешение на строительство дачного домика. Дача построена основательно, для круглогодичного проживания. Оформлена на 1 хозяина, он является первым владельцем. Находится в Донецкой области, г.Курахово. Соседи на улице смогли оформить прописку ещё 4 года назад.
Интересует процедура оформления на сегодняшний день. Срок и примерная стоимость... Есть ли упрощенная схема в связи с территорией. Спасибо!
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Пятница, Декабрь 01 2017, 03:45 PM - #Постоянная ссылка
  Доброго дня! Порядок переоформлення садових або дачних будинків у жилі встановлений постановою КМУ № 321 від 29 квітня 2015 року.

  Переведення здійснюється безкоштовно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення і садівничі товариства пов'язані адміністративно або територіально.

  Для переведення дачного або садового будинку в житловий будинок його власник або уповноважена ним особа подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, сільському голові заяву за встановленою формою.

  До нього треба додати копію документа про право власності на дачний або садовий будинок, завірену в установленому порядку, а також письмову згоду співвласників на переведення такого будинку в житловий.

  Ключовий документ в цьому процесі – звіт про проведення технічного огляду дачного або садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам за встановленою формою, яка була змінена постановою КМУ 14 червня 2017. Цей звіт складається кваліфікованими виконавцями – фахівцями з проведення техогляду будинку.

  В разі, якщо садовий або дачний будинок відповідає державним будівельним нормам (ДБН) щодо житлових будинків (висота будівлі не менше 2,5 метра, відсутність руйнівних деформацій, наявність діючої системи опалення і т. д .), і це відбивається в звіті, то власник може приступати до наступного етапу оформлення. А якщо будинок не відповідає таким нормам, експерт може дати рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

  Після того, як виконком місцевої ради схвалить рішення про переведення нерухомості в інший статус, власнику потрібно звернутися до держреєстратора або нотаріуса для внесення відповідних змін до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

  Окремі особливості щодо реєстрації майна у Луганській та Донецькій областях визначені Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1669-18.
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ