GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Оренда земельного паю

записано в Земельні питання
Четверг, Октябрь 27 2016, 10:46 AM
Доброго дня! Дайте будь ласка пораду з наступного питання!
Мої батьки віддали земельний пай в оренду у 2007 році. Договір складено на 10 років, тобто в листопаді 2016 року він закінчується. В ньому був прописаний пункт, що якщо договір оренди ми продовжувати не збираємось після його закінчення, то повинні повідомити організацію за 1 місяць до закінчення строку дії договору. Ми повідомили за 2 місяці.
Але орендар почав погрожувати, що за 2016 рік ніяких грошей він віддавати не буде. Він відмовився здійснювати обробіток земель. Також говорить постійно: "Якщо не продовжите, то ще й винні грошей мені будете. До кінця життя не розрахуєтесь".
Як нам бути в такій ситуації? Дякую!
Нравится
Ответы (1)
  • Ответ принят

    Пятница, Октябрь 28 2016, 10:34 AM - #Постоянная ссылка
    Доброго дня!

    Згідно з п. 4 ст. 22 Закону України "Про оренду землі" орендодавець, тобто я, має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати. Тому якщо орендар не розрахуэться з вами, ви можете звернутися з позовною заявою до суду і тоді він вимушений буде сплатити не тільки заборгованість, а й судовий збір (551,2 грн), витрати на правову допомогу та інші судові витрати, понесені вами та документально підтверджені.

    Відповідно до статтей 6, 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору. Тобто ніхто не може примусити вас укладати договір.

    А з приводу погроз рекомендуємо звернутися до поліції.
    Нравится
    The reply is currently minimized Show
Ваш ответ