GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Ответы (1)
 • Ответ принят

  Пятница, Октябрь 10 2014, 06:20 PM - #Постоянная ссылка
  Доброго дня! Ваше питання потребує як мінімум трьох уточнюючих питань до Вас, але, менше з тим, спробую побудувати відповідь на Ваше питання виходячи з припущень.
  Отже, припустимо, що йдеться про трудовий колектив, про захист трудових прав і про порушення прав працівників з боку керівництва (як найбільш часті питання).

  Контроль і нагляд за додержанням законодавства про працю здійснюється Міністерством соціальної політики України безпосередньо та через відповідні органи.
  Крім того, здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки є метою професійних спілок, отже профспілка не лише має право, а зобов'язана захищати соціально-трудові права та інтереси своїх членів.
  Мінсоцполітики координує діяльність Державної інспекції України з питань праці (Держпраці України), яка забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
  Співробітники Держпраці можуть (у т.ч. за скаргою працівників):
  - здійснювати безперешкодно перевірки у виробничих, службових та адміністративних приміщеннях роботодавців, а також перевірки робочих місць працівників, розташованих поза цими приміщеннями, з метою нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення;
  - ознайомлюватися під час проведення перевірок з інформацією, документами і матеріалами та одержувати від роботодавців необхідні для виконання повноважень Держпраці України копії або витяги з документів, ведення яких передбачено законодавством про працю та законодавством про зайнятість;
  - видавати в установленому порядку роботодавцям, у тому числі фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування, обов'язкові до виконання приписи щодо усунення порушень законодавства про працю;
  - складати у випадках, передбачених законом, протоколи про адміністративні правопорушення, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення.

  Відповідно до статті 21 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, профспілки здійснюють громадський контроль за виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю та про охорону праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту. У разі загрози життю або здоров'ю працівників профспілки мають право вимагати від роботодавця негайного припинення робіт на робочих місцях, виробничих дільницях, у цехах та інших структурних підрозділах або на підприємстві в цілому на час, необхідний для усунення загрози життю або здоров'ю працівників.
  Діяльність профспілки щодо захисту соціально-трудових прав та інтересів громадян проводиться за декількома напрямками. Зокрема, профспілки може здійснювати діяльність щодо захисту прав конкретних працівників. Наприклад, працівник може подати до профспілкового комітету скаргу на дії роботодавця і отримати консультаційну чи юридичну допомогу у вирішенні конфліктної ситуації. Представник профспілки може бути присутнім при розгляді заяв конкретних працівників повноважними органами та організаціями. Другим напрямком діяльності профспілок щодо захисту соціально-трудових прав та інтересів є діяльність в інтересах невизначеного кола осіб шляхом участі у розробці проектів колективних договорів і угод, проектів нормативно-правових актів, скасування актів, що порушують соціально-трудові права та інтереси громадян, участі у колективних трудових спорах тощо.
  Нравится
  Кам'янець-Подільський Центр правової інформації і консультацій
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ