GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Мелкое мошенничество в интернете.

Понедельник, Сентябрь 26 2016, 07:21 AM
Если мошенничество на сайте olx совершено на сумму 100 грн, примут заяву в милицию? Банковскую карту человека заблокировать сумели
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Вторник, Сентябрь 27 2016, 09:07 AM - #Постоянная ссылка
  Доброго дня!

  Ніхто немає права заборонити Вам звернутися в правоохоронні органи або відмовити в прийнятті звернення. Щодо результату – якщо знайдуть в діях продавця склад злочину , то буде порушена кримінальна справа.
  Законодавством не передбачено особливих вимог чи певної форми щодо написання заяви про вчинення злочину. Але вона обов'язково повинна містити конкретні відомості про вчинення злочину та прохання особи прийняти та невідкладно зареєструвати заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також розпочати за цією заявою досудове розслідування у формі досудового слідства.
  У заяві можна зазначити докази чи вказівки на те, як їх можна отримати (наприклад дані осіб, які можуть підтвердити обставини), якщо такі дані відомі.
  Крім вказаних відомостей також варто зазначити своє прізвище, ім’я та по батькові , адресу та номер телефону.

  Згідно п.1 ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
  Згідно п. 2 ст.214 КПК України тільки з моменту внесення відомостей до ЄРДР розпочинається досудове розслідування.
  Згідно п.4 даної статті відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення.

  Якщо цього не відбулось та заява не була зареєстрована в ЄРДР, а досудове слідство не розпочато, то слід подавати скаргу.

  Відповідно до ст. 55 Конституції України, права і свободи громадянина України захищаються судом. Суть такого захисту полягає в тому, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади.

  Право на оскарження дій чи бездіяльності слідчого, прокурора на досудовому слідстві регламентовано ст.303 КПК України.
  Оскаржувати відмову у внесенні відомостей про злочин до ЄРДР можна як до прокурора, так і до слідчого судді.

  З повагою, Марина Лисич,
  юрист БМГО «Правова єдність»
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ