GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Здравствуйте! Моя мама обратилась в Пенсионный фонд Украины, для переоформления своей пенсии на пенсию по утрате кормильца, своего мужа, который последние 20 лет проживал на Украине вместе с нею, но в июне 2017 года неожиданно умер. Он свою пенсию как военнослужащий (служил до 1993 года во внутр. войсках в России по выслуге лет вышел там на пенсию) получал в г.Курске РФ, где собственно и осталось его личное дело. Однако ПФ Украины отказал маме в оформлении этой пенсии,т.к. сослались на необходимость запроса личного дела с г. Курска РФ, в официальном ответе они нам написали, что запрос должна делать вновь созданное
управление по вопросам выполнения наказаний министерства Юстиции в Харькове, потому что пенициарной службы как таковой уже нет. Однако сделанный мною запрос туда не дал результатов , они тоже ответили , что это не в их компетенции. Прошу вас помочь мне разобраться, все таки ,какая служба должна по закону сделать этот запрос на личное дело моего отца из РФ.Законные права моей матери грубо нарушены.Какими нормативными актами, я могу руководствоваться для установления истины. Думаю, многие
столкнулись с подобной проблемой, хотелось бы знать пути решения этого вопроса, была бы очень вам благодарна, за любую консультацию.Спасибо.
Нравится

Ответ принят

Пятница, Декабрь 08 2017, 06:07 PM - #Постоянная ссылка
Відповідно до ст. 1 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення, підписаної 13.03.1992 року, пенсійне забезпечення громадян держав - учасниць цієї Угоди та членів їхніх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.
Відповідно до ст. 8 цієї Угоди, органи, що здійснюють пенсійне забезпечення в державах - учасницях Угоди, співпрацюють між собою у порядку, який визначається угодою між їхнім центральними органами.
Відповідно до ст. 11 цієї Угоди, необхідні для пенсійного забезпечення документи, видані у належному порядку на території держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав і держав, що входили до складу СРСР або до 1 грудня 1991 року, приймаються на території держав - учасниць Співдружності без легалізації.
Як зазначено в п. 4.12 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженому постановою правління ПФУ від 25.11.2005 року № 22-1, при переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання до іншої адміністративно-територіальної одиниці орган, що призначає пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня одержання заяви надсилає запит про витребування пенсійної справи до органу, що призначає пенсію, за попереднім місцем проживання (реєстрації) пенсіонера. Пенсійна справа не пізніше п'яти робочих днів з дня одержання запиту пересилається органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).
Зазначені нормативні акти територіальні органи Пенсійного фонду України використовують у своїй діяльності і для отримання необхідних відомостей шляхом направлення інформаційних запитів, і для витребування пенсійних справ для призначення пенсій, а також в інших випадках.
Нравится
The reply is currently minimized Show
Ваш ответ