GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Зміна імені по батькові у паспорті

Среда, Апрель 19 2017, 12:34 AM
Доброго дня! Мені 19 років. У моєму свідоцтві про народження та паспорті у графі"по батькові" записане ім'я попереднього чоловіка мами. Вона розлучилась з ним за кілька міс. до мого народження. Мої батьки жили у громадянському шлюбі,та весь час відтягували вигот. мого свідоцтва про народження, через відмову у РАГСІ зареєструвати мене, бо мої батьки не одружені. Потім вони перестали жити разом. Я жила з матір'ю, але рідний батько весь час відвідував, та допомагав фінансово. У 10 років моя мама з проблемами зробила мені свідоцтво. По її словах, потрібна була заява завірена нотаріусом від колишнього чоловіка, що він не являється моїм батьком. Та, він відмовився, бо по його словах, моя мати хоче з нього "здирати" аліменти. Не шукайте в цьому логіки, бо її немає. З цим чоловіком не підтримую ніяких відносин. Зараз живу у рідного батька. <br />
Як можна змінити по батькові? Чи можливо це зробити не через суд? На суд зовсім немає коштів. Та, чи можливо не залучати "документного"батька? Він не цілком адекватна людина, а на будь-які прохання(не фінансові) допомогти у цій справі відповідає відмовою. Дякую за відповідь.
Нравится
Ответы (1)
  • Ответ принят

    Среда, Апрель 19 2017, 10:00 AM - #Постоянная ссылка
    Відповідно до ст. 295 Цивільного кодексу України фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я за згодою законних представників (як правило – батьків).
    Зміна по батькові виділяється особливими підставами.
    Відповідно до ст. 147 Сімейного кодексу України, по батькові дитини визначається за іменем батька. У разі, якщо батько змінив своє ім’я, по батькові дитини не змінюється автоматично. Порядок вимагає подання окремих заявних документів до уповноважених органів. Особа, яка досягла чотирнадцяти років, може не змінювати по батькові у випадку зміни батьком свого імені, оскільки законодавство передбачає отримання обов’язкової згоди дитини. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну свого по батькові тільки у двох випадках:
    • зміна батьком свого власного імені;
    • виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження.

    Заява про зміну імені (прізвища, по батькові) розглядається відділом реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважних причин цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці, за наявності письмового дозволу керівника відділу реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції в Автономній Республіці Крим, Головного управління юстиції в області, мм. Києві та Севастополі. Дипломатичні представництва, консульські установи України розглядають заяви про зміну імені у шестимісячний строк з дня її подання.
    Після того як Вам відмовлять, можна спробувати звернутися до суду, але потрібні вагомі підстав зміни по батькові, здається у Вашому випадку вини знайдуться також потрібно максимально використати Справа «Гарнага проти України» (Заява № 20390/07)
    Європейський суд з прав людини, Міжнародні суди; Рішення, Справа, Заява від 16.05.2013
    Нравится
    The reply is currently minimized Show
Ваш ответ