GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

зміна цільового призначення землі

записано в Земельні питання
Понедельник, Ноябрь 20 2017, 06:28 PM
Доброго дня! В 2013 році я уклав з агрофірмою договори оренди двох земельних ділянок-рілля та сіножать. Договір оренди ріллі зареєстрований реєстраційною службою,а договір оренди сіножаті агрофірма відмовляється реєструвати, при цьому сіножать розорана і використовуються як рілля , хоча згідно ст.17 Закону України „ Про оренду землі”, об’єкт вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.
Прошу Вас пояснити:
1. Який порядок зміни виду угідь?
2. Якими законодавчими актами регулюється порядок зміни виду угідь?
3. Чи мала право агрофірма без нашої згоди змінювати вид угідь?
4. Яка відповідальність передбачена законодавством за самовільну зміну виду угідь?
5. . Яка відповідальність передбачена законодавством за користування земельною ділянкою договір оренди на яку не зареєстрований?
Дякую. Володимир.
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Вторник, Ноябрь 21 2017, 01:52 PM - #Постоянная ссылка
  Доброго дня!

  Відповідно до норм. ч. 3 ст. 20 Земельного кодексу України
  " Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок.
  Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності провадиться:

  щодо земельних ділянок, розташованих у межах населеного пункту, - сільською, селищною, міською радою;

  щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, - районною державною адміністрацією, а щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, що не входять до території району, або в разі якщо районна державна адміністрація не утворена, - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.

  Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, розробляється на замовлення власника земельної ділянки без надання дозволу Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування на його розроблення.

  Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється в порядку, встановленому законом".

  Враховуючи що ініціатива щодо зміни цільового призначення належить виключно власнику, агрофірма не мала права здійснювати змінювати вид угідь.

  Відповідно до норм ст. 21 ЗК України:

  "Порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для:

  б) визнання недійсними угод щодо земельних ділянок;

  в) відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною;


  г) притягнення до відповідальності відповідно до закону громадян та юридичних осіб, винних у порушенні порядку встановлення та зміни цільового призначення земель"

  З метою захисту Ваших прав як власника земельної ділянки та фіксації порушень, відповідно до Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" до центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі - Міністерства аграрної політики та продовольства України.
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ