GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

защита прав человека

записано в Загальні питання
Понедельник, Июль 17 2017, 01:41 PM
Добрый день.Куда можно обратится с такой проблеммой? Мой муж болен туберкулёзом ( тяжёлая форма) , находится в облтубдиспансере более трёх лет.Я в этом году прошла курс лечения , есть справка : остаточные изменения после излеченного ТБ , для общества не опасна ,работать могу. Дочке 2.8 , состоит на учёте в тубкабинете , но справки есть , что может посещать садик и т.д., диагноз здорова.
В прошлом году получился конфликт в доме с старшей дома.После она лишилась должности и решила ,что я виновата в ёё проблеммах. В нашу группув садике ходит ёё внук ,и онаходит в сад и водворе всем мамочкам и соседям рассказывает , что они туберкулёзные , пусть своего ребёнка водят в спец сад и чуть-ли не выселить нас из дома нужно.....Я бы конечно не обращалана неёвнимание, но у меня растёт ребёнок ,я не хочу чтобы на неё тыкали пальцами и т.д.По мирному эта особа не успокаивается, я сказала что она не имеет права распостранять медицинскую информацию и унижать меня и ребёнка.
Скажите пожалуйста могу ли я подать на неё в суд за нарушение прав и моральное оскорбление человека и разглашение конфиденциальной информации ? Я уже устала плакать ,на нервной почве начались болезни .
Могу ли я рассчитывать на моральный ущерб и в каком размере ?
Извините что так много текста.
Спасибо.
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Понедельник, Июль 17 2017, 05:45 PM - #Постоянная ссылка
  Доброго дня!

  Так, Ви можете звернутись з позовом до суду.

  Відповідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Праву на свободу думки і слова, на
  вільне вираження своїх поглядів і переконань відповідає обов'язок не поширювати про особу недостовірну інформацію та таку, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію.

  У зв'язку з цим статтею 32 Конституції України передбачено судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім'ї. Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

  Ваше право та право Вашої дочки на недоторканність особистого і сімейного життя, право на повагу до гідності та честі було порушено зі сторони тієї жінки, коли вона поширила про Вас і Вашу дочку недостовірну інформацію (виходячи з тієї інформації, яку Ви зазначили, Ви та Ваша дочка не є хворими на туберкульоз), що, за Вашими словами, завдало вам страждань, а відповідно - моральної шкоди.

  Суд може захистити ваше право на таємницю приватного життя та зобов'язати цю жінку відшкодувати вам моральну шкоду.

  При цьому, Ви маєте знати, що ця категорія судових справ є складною. А тому, Вам краще звернутись за написанням позовної заяви до фахівця. Ви можете звернутись за безоплатною правовою допомогою до фахівців системи безоплатної правової допомоги. Адресу найближчого до вас відділення можете знайти за посиланням: http://legalaid.gov.ua/ua.
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ