GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

защита прав детей

Суббота, Октябрь 07 2017, 09:14 PM
здравствуйте,
моя жена имеет двоих совместных детей с бывшим мужем, дети живут с нами. Один ребенок прописан у него, когда нужна справка о прописке, получить ее не возможно, говорит ваши проблемы, не позволяет сделать ребенку загранпаспорт и не дает разрешения для выезда за рубеж. Алименты на данный момент не платит. Как можно решить эти вопросы?
Нравится
Ответы (1)
  • Ответ принят

    Воскресенье, Октябрь 08 2017, 09:23 PM - #Постоянная ссылка
    Добрий день! Відповідно до п. 2 ст. 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» за відсутності згоди одного з батьків виїзд за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду. Пунктом 18 Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду закордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 р. № 231 регламентує, що оформлення паспорта/проїзного документа здійснюється на підставі заяви батьків (законних представників батьків чи дітей), а у разі, коли батьки не перебувають у шлюбі між собою, — того з них, з ким проживає дитина, справжність підпису яких засвідчено нотаріально. За наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлено на підставі рішення суду. Для дітей віком від 14 до 18 років у заяві зазначається відсутність обставин, що обмежують згідно із законодавством право їх виїзду за кордон.

    У відповідності до ч. 4 п. 4 Порядку провадження за заявами про оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.12.2004 р. № 1603 за наявності заперечень батьків або законних представників неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні, паспорт/проїзний документ оформляється на підставі рішення суду.

    Таким чином, матері/батьку необхідно звернутися до суду з позовними вимогами до матері/батька дитини, з залученням третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог, органу опіки та піклування, про:

    — надання дозволу на виготовлення проїзного документа дитині,

    -отримання дозволів (віз) в консульській (дипломатичній) установі для перетину державного кордону України — гр. України супроводі матері або уповноваженої ним особи за нотаріально посвідченою згодою без заяви про згоду батька.

    -надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон в країни ближнього та дальнього зарубіжжя у супроводі матері або уповноваженої ним особи за нотаріально посвідченою згодою без заяви про згоду батька терміном 90 днів протягом року, упродовж трьох років з моменту набрання рішення законної сили.
    Крім того, питання щодо стягнення аліментів на дітей матері потрібно вирішувати також в суді.
    Нравится
    The reply is currently minimized Show
Ваш ответ